Oficjalne otwarcie szlaku THE LOOP – PROGRAM

27 maja 2023r. w Bielsku-Białej odbędzie się Festiwal Dziewięćsił. W związku z wydarzeniem nastąpi uroczyste otwarcie pętli beskidzkiej THE LOOP.

Szlak THE LOOP wykorzystuje istniejące już odcinki tras turystycznych w Beskidach Śląskim i Żywieckim wraz z fragmentem Beskidu Małego. Jej przejście oznacza konieczność pokonania około 250 kilometrów. Cechą charakterystyczną The Loop jest fakt, że szlak ma swój początek w tym samym miejscu, w którym się kończy – czyli na bielskiej polanie pod Dębowcem. Przejście szlaku będzie honorowane odznaką. Dokładna trasa dostępna TUTAJ.

Inaugurację pętli beskidzkiej THE LOOP zaplanowano 27 maja w godz. 12.00-24.00 w zabytkowej górnej stacji Kolei na Szyndzielnię i na terenie przy hotelu Szyndzielnia. Wokół oraz w środku zabytkowego obiektu na Szyndzielni odbędą się liczne prelekcje prowadzone przez znane gwiazdy środowiska górskiego i podróżniczego. Klub Wysokogórski Bielsko-Biała, Klub Taternictwa Jaskiniowego Speleoklub w Bielsku-Białej oraz Grupa Beskidzka Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego poprowadzą warsztaty oraz pokazy sprzętu i ratownictwa.
O godz. 21.00 będzie koncert Ghostmana.
O godz. 22.00 rozpocznie się górska impreza z DJ-em.
Szczegółowy program, godzina po godzinie, dostępny jest TUTAJ.

Będzie górsko i klimatycznie! – zapowiadają organizatorzy z Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Foto: Daniel Kowalczyk

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt