Od weekendu zatrzymano 11 pijanych kierowców – jeden z nich doprowadził do niebezpiecznego zderzenia.

wypadek w Kaniowie z udziałem nietrzeźwego kierowcy, foto. Radio Bielsko Waszym Okiem

Bielscy policjanci na drogach Bielska-Białej i powiatu tylko od piątku zatrzymali kolejnych 11 nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich doprowadził do niebezpiecznego zderzenia, a inny prowadził pomimo orzeczonego sądownie zakazu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grożą 2 lata pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Do pierwszego zatrzymania doszło około północy w piątek w Bronowie, gdzie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego bielskiej komendy zatrzymali 21-latka, który kierował pojazdem marki Renault. Jak się okazało kierujący mieszkaniec powiatru bielskiego, miał blisko promil alkoholu w organizmie, a także orzeczony przez pszczyński sąd zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz oprócz jazdy w stanie nietrzeźwości odpowie za złamania sądowego zakazu. 

Tego samego dnia około południa w Kaniowie na ul. Ludowej doszło do niebezpiecznego zderzenia czołowego z udziałem audi i volkswagena. Jak się okazało kierujący audi 34 -letni mieszkaniec powiatu bielskiego doprowadził do zderzenia mając w organizmie ponad promil alkoholu. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy, a także pobrano krew do badań i zabezpieczono ujawnione w pojeździe narkotyki. Na szczęście nie doszło do poważniejszych obrażeń kierującego i pasażera, którzy poruszali się drugim pojazdem. 

W Porąbce na ul. Szkolnej popołudniu tego samego dnia bielscy policjanci z wydziału prewencji zatrzymali z kolei 24 – latka, który kierował volkswagenem mając w organizmie blisko 1 promil alkoholu. W sobotę wczesnym rankiem policjanci bielskiej drogówki zatrzymali 25 – letniego mieszkańca województwa małopolskiego. 

Chwilę wcześniej na jednym ze skrzyżowań w Bielsku-Białej przy ul. Bystrzańskiej pijanemu kierowcy uniemożliwił dalszą jazdę jeden z kierowców, którego zaniepokoił styl jazdy kierowcy fiata. Jak się okazało czujny obywatel nie mylił się, a kierujący fiatem co wykazało przeprowadzone przez policjantów badanie alkomatem miał w organizmie blisko dwa promile alkoholu. Gratulujemy postawy odpowiedzialnemu kierowcy, który powstrzymał „pijanego pirata”. 

W nocy z soboty na niedzielę policjanci z Czechowic na ulicy Łukowej zatrzymali 22 – latka który kierował hulajnogę elektryczną będąc nietrzeźwym, Badanie alkomatem wskazało, że młody mężczyzna miał w organizmie ponad dwa i pół promila alkoholu. Nieodpowiedzialnego kierowcę ukarano wysokim mandatem. 

W Czechowicach – Dziedzicach na ulicy Mazańcowickiej policjanci z bielskiego komisariatu III zatrzymali kierującego 38 – latka, który „wsiadł za kółko” citroena mając ponad pół promila alkoholu w organizmie , zatrzymano mu prawo jazdy. 

Do kolejnego zatrzymania doszło w niedzielę w godzinach dopołudniowych w Bielsku-Białej na ulicy Warszawskiej. Policjanci z bielskiego wydziału ruchu drogowego zatrzymali 42 – latka, który kierował samochodem marki Renalut mając w organizmie blisko półtora promila alkoholu.

Kolejnych czterech zatrzymań bielscy policjanci dokonali w poniedziałek.

 

Pierwsze z nich miało miejsce w Jaworzu przy ulicy Bielskiej w godzinach porannych, gdzie policjanci z komisariat u w Jasienicy zatrzymali do kontroli opla. Okazało się, że kierujący nim 40 – letni mieszkaniec powiatu bielskiego jest w stanie po użyciu alkoholu. Badanie alkomatem wykazało blisko pól promila alkoholu w organizmie, w związku z czym zatrzymano kierowcy prawo jazdy. 

Policjanci z bielskiej drogówki natomiast wczesnym rankiem w Bielsku-Białej na ulicy Cieszyńskiej skontrolowali kierującą volkswagenem. Również w tym przypadku okazało się, że kierująca jest nietrzeźwa. 55-letnia mieszkanka powiatu bielskiego, kierowała mając w organizmie przeszło promil alkoholu. 

Z kolei w Mesznej przy ulicy Szczyrkowskiej parę minut po godzinie 6.00 policjanci z komisariatu w Szczyrku podjęli kontrolę drogową wobec kierującego peugeotem. 44 – latek, który kierował mając blisko pół promila alkoholu w organizmie odpowie za kierowanie pojazdem po użyciu alkoholu, mężczyźnie również zatrzymano prawo jazdy. 

Do ostatniego zdarzenia doszło po godzinie 6.00 w Porąbce, gdzie policjanci z Kobiernic zatrzymali kierującego rowerem, który poruszać się mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu. W tym przypadku skończyło się na wysokiej grzywnie dla nieodpowiedzialnego użytkownika jednośladu.

Policja przypomina o karach za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości

Przypominamy, że prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości jest zagrożone karą pozbawienia wolności do 2 lat. Wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd również ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 lat oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym w kwocie nie niższej niż 5 000 zł. Poza karą pozbawienia wolności, osoba, która po raz kolejny popełniła przestępstwo prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości, musi wiedzieć, iż w wyroku skazującym sąd zobowiązany jest do orzeczenia wobec niej dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów i karę nie mniejszą niż 10 000 zł. Kara może być również zastosowana wobec osoby, która prowadziła pojazd trzeźwa, ale miała orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów – to kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności!
Warto reagować, uniemożliwić osobie pod wpływem alkoholu jazdę samochodem albo po prostu zawiadomić policję. To ważne dla bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu drogowego. Dlatego zwracamy się z prośbą, aby zdecydowanie reagować w sytuacjach, gdy widzimy, że osoba pod wpływem alkoholu chce kierować samochodem. Każdy może zapobiec przestępstwu , a może nawet tragedii !

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt