Obrabowano kobietę w Bielsku-Białej – Policja poszukuje sprawcy

Wczoraj doszło do kradzieży przy ul. Wapiennej w Bielsku-Białej. Ofiarą tego przestępstwa stała się 93-letnia kobieta.

Kradzież u 93-latki w Bielsku-Białej

Wczoraj w Bielsku-Białej doszło do kradzieży u 93-letniej kobiety.. Starsza pani padła ofiarą sprawcy, który przedstawił się jako krewny, stosując jedną z legend wykorzystywanych w metodzie oszustwa “na wnuczka”. Kobieta, będąc narażoną na wpływ emocjonalny, wpuściła go do swojego mieszkania, co niestety zakończyło się kradzieżą biżuterii. 

Rodzina 93-letkiej kobiety dowiedziała się o tym zdarzeniu i zgłoszono kradzież policji. Służby natychmiast rozpoczęły śledztwo w tej sprawie. Zabezpieczono m.in. ślady w mieszkaniu, które zostawił złodziej.

Metoda "Na Wnuczka"

Metoda oszustwa “na wnuczka” to jedna z najbardziej podstępnych i okrutnych technik wykorzystywanych przez przestępców. Polega ona na tym, że sprawca, zazwyczaj podszywając się pod krewnego ofiary, dzwoni lub odwiedza starszą osobę i podszywa się pod członka rodziny w potrzebie. W tym przypadku sprawca przedstawił się jako wnuk ofiary i stworzył tak zwane fałszywe historie, aby zdobyć zaufanie swojej ofiary. Starsza kobieta, nie podejrzewając niczego złego, wpuściła go do swojego mieszkania. Niestety, to właśnie wtedy doszło do kradzieży biżuterii.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry