Obchody Wojska Polskiego 2023 w Bielsku-Białej – przemarsz oraz piknik- PROGRAM

obchody wojska polskiego 2023 bielsko-biała
foto. Wojska Obrony Terytorialnej

Miasto Bielsko-Biała oraz 18 Bielski Batalion Powietrznodesantowy razem z Wojskowym Centrum Rekrutacji i Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej serdecznie zapraszają na Święto Wojska Polskiego, które odbędzie się 15 sierpnia 2023. To wyjątkowe wydarzenie upamiętniające naszych żołnierzy, ich poświęcenie i służbę dla Ojczyzny.

Święto Wojska Polskiego w Bielsku-Białej - msza św., przemarsz oraz piknik

Obchody Święta Wojska Polskiego rozpoczną się o godzinie 10:00 uroczystą mszą świętą w katedrze pod wezwaniem św. Mikołaja. To ważne wydarzenie religijne, które skupi wszystkich, pragnących uczcić pamięć o naszych żołnierzach. Po zakończonej mszy odbędzie się przemarsz kompanii honorowej 18 Batalionu Powietrznodesantowego przez centrum miasta. Po godzinie 16:00 rozpocznie się część artystyczna na terenach parku Słowackiego. Tego dnia zaplanowano wiele atrakcji dla mieszkańców i turystów, którzy chcą wziąć udział w obchodach

Na scenie zobaczymy występy grup taneczno-wokalnych z lokalnych Domów Kultury oraz zespołów z bielskiego garnizonu. Nie może zabraknąć kulinarnych atrakcji! W specjalnie przygotowanej strefie gastronomicznej będzie można skosztować tradycyjnej żołnierskiej grochówki. Pasjonaci militariów i sprzętu wojskowego będą mieli okazję zobaczyć specjalnie przygotowaną wystawę. Na niej zaprezentowany zostanie sprzęt używany przez 18 Batalion Powietrznodesantowy, a także inne jednostki wojskowe. Dla odważnych, pragnących sprawdzić swoje umiejętności, przygotowano tor przeszkód komandosa. To wyjątkowe wyzwanie, które pozwoli przekonać się, jak trudne zadania muszą wykonywać żołnierze podczas służby. Czekają emocje, rywalizacja i wspólna zabawa! Dla najmłodszych zostaną  przygotowane dmuchańce.

Harmonogram Obchodów Święta Wojska Polskiego 2023

15:00 MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI OJCZYZNY W KATEDRZE ŚW. MIKOŁAJA W BIELSKU-BIAŁEJ

15:45 PRZEMARSZ KOMPANII HONOROWEJ 18 BIELSKIEGO BATALIONU POWIETRZNODESANTOWEGO

16:15 PRZEMÓWIENIE DOWÓDCY GARNIZONU I PREZYDENTA MIASTA BIELSKA-BIAŁEJ
WYSTĘPY ARTYSTYCZNE

16:30 BIELSKA ORKIESTRA DĘTA FORMACJI WOJSKOWEJ

17:10 PATRYCJA KORDASZ & BARBARA FIJAK

17:30 DZIECIĘCY CHÓREK “PINOKIO” DK KOMOROWICE & ZESPÓŁ WOKALNY “MELODYJKA” DK LIPNIK

18:00 KAPELA GÓRALSKA “BESKID”

18:50 ZESPÓŁ WOKALNO-INSTRUMENTALNY “NIEMONOTONNI” Z 18BBPD

19:30 NIEMCZYCKI QUARTET & GOŚCIE

20:30 GRUPA KULTURY CENTRUM Z PEWLI ŚLEMIEŃSKIEJ

obchody święta wojska polskiego 2023 Bielsko-Biała

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry