Obchody Narodowego Święta Niepodległości 2023 w Żywcu – PROGRAM

Miasto Żywiec oraz Miejskie Centrum Kultury serdecznie zapraszają wszystkich do udziału w Obchodach Święta Niepodległości. Wydarzenie jest upamiętnieniem odzyskania przez Polskę niepodległości.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Żywcu - program

O godzinie 9:30 przed siedzibą Starostwa Powiatowego w Żywcu rozpoczną się obchody Narodowego Święta Niepodległości. Pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego zostaną złożone kwiaty.

O godzinie 10:00 odbędzie się Msza Święta w intencji Ojczyzny w Konkatedrze pw. NNMP .

O godzinie 11:00 na żywieckim Rynku rozpoczną się oficjalne uroczystości, ślubowanie Klas Wojskowych – ZSAiO Żywiec-Moszczanica oraz prezentacja sprzętu wojskowego przez 13 Śląską Brygadę Obrony Terytorialnej.

O godzinie 12:30 w Muzeum Miejskim w Żywcu nastąpi otwarcie wystawy “ŻYWIECKIE SEMINARZYSTKI” z okazji 100 rocznicy powstania Państwowego Seminarium Żeńskiego w Żywcu oraz odsłonięcie tablic edukacyjno – historycznych nawiązujących do historii zgrupowania “Bartek” i oddziału żywieckiego NSZ.

O godzinie 18:00 w Miejskim Centrum Kultury, odbędzie się koncert patriotyczny tańców narodowych i mieszczańskich.

Dodatkowo, w piatek 10 listopada 2023r. w ramach NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI w Konkatedrze NNMP w Żywcu ( po wieczornej mszy świętej) o 18:40 odbędzie się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych “Żywiec Patriotycznie IV”.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt