Obchody Narodowego Święta Niepodległości 2023 w Bielsku-Białej – PROGRAM

fot. Jacek Kachel Wydział Prasowy UM w BB

W tym roku mija 105 lat od kiedy Polska znów jest suwerennym krajem. Do gremialnego świętowania zapraszają prezydent miasta Jarosław Klimaszewski i Rada Miejska. Uroczystość rozpocznie się wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego.

Narodowego Święta Niepodległości w Bielsku-Białej - program

Uroczystość rozpocznie się na placu przed Ratuszem. O godz. 12:00 odśpiewany zostanie Mazurek Dąbrowskiego w ramach programu ,,Niepodległa do hymnu”.

Po wspólnym śpiewaniu, przyjdzie czas na wspólny posiłek. Od 12.15 na placu Wojska Polskiego będzie serwowana grochówka wojskowa z kuchni polowej.

O godz. 14.00 w kościele św. Maksymiliana Kolbego w Aleksandrowicach zacznie się uroczysta msza w intencji ojczyzny. Po nabożeństwie zebrani przejdą z pochodniami z kościoła na Cmentarz Wojska Polskiego przy ul. Saperów. Tu od godz. 15.30 zaplanowano apel pamięci z udziałem Kompanii Honorowej 18. Batalionu Powietrznodesantowego i złożenie wiązanek kwiatów.

W czasie przemarszu, w godzinach 15.00 – 15.30, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Te wystąpią na ulicach Wrzosowej, Cieszyńskiej i Saperów.

Uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Bielsku-Białej zakończy wieczorem 11 listopada koncert galowy z udziałem zespołu Ørganek w programie Ocali nas miłość w Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej. Ocali nas miłość to zbiór piosenek skomponowanych przez zespół Ørganek. Punktem wyjścia dla twórców były zdjęcia jednego z najsłynniejszych powstańczych fotoreporterów Eugeniusza Lokajskiego ps. Brok. Każda z ośmiu piosenek na płycie była inspirowana inną fotografią.

Z kolei dzisiaj, możesz przyłącz się do odśpiewania najpiękniejszych pieśni patriotycznych na Placu Wojska Polskiego w Bielsku-Białej.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt