Nowym prezesem TVP został Mateusz Matyszkowicz pochodzący z Żywca.

Rada Mediów Narodowych odwołała Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa TVP. Na stanowisko powołała Mateusza Matyszkowicza, dotychczasowego członka zarządu.

Wniosek o odwołanie Jacka Kurskiego został zgłoszony przez przewodniczącego rady Krzysztofa Czabańskiego. Został poparty przez wszystkich członków rady.

Za powołaniem Mateusza Matyszkowicza na funkcję prezesa głosowało troje członków rady: Krzysztof Czabański, Piotr Babinetz i Joanna Lichocka. Przeciw był Krzysztof Kwiatkowski, a Marek Rutka wstrzymał się od głosu. 

Jacek Kurski – z wykształcenia ekonomista, absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Był prezesem Telewizji Polskiej SA. Funkcję tę pełnił z przerwami od stycznia 2016 r. 

Mateusz Matyszkowicz – pochodzi z Żywca. Z wykształcenia filozof po studiach na Uniwersytecie Jagiellońskim. Publicysta, znany m.in. z “Gazety Polskiej Codziennie”, redaktor naczelny kwartalnika „Fronda Lux”, w latach 2016–2017 dyrektor TVP Kultura, w latach 2017–2018 dyrektor TVP1. Od 2019 członek zarządu TVP.

Decyzje o odwołaniu, Jacek Kurski przekazał na Twitterze:

Potwierdzam, że w wyniku decyzji mojego środowiska politycznego, w porozumieniu ze mną przestałem być Prezesem TVP. Wiem, że przede mną kolejne wyzwania. Telewizja, kt. oddałem 7 ostatnich lat jest dziś u szczytu potęgi, wspaniała jak nigdy. Z serca dziękuję Widzom i ludziom TVP.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt