Nowy wygląd Cyniarskiej w Bielsku

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej ogłosił przetarg na drugi etap prac przy rozbudowie ul. Cyniarskiej. Wzdłuż ulicy nasadzone zostaną m.in. 4-metrowe ambrowce amerykańskie, a w miejscu wyburzonej kamienicy powstanie parking. Nawierzchnia drogi zostanie częściowo wykonana z łupanej kostki granitowej pochodzącej z rozbiórek.

Jak czytamy w dokumentacji, w ramach pierwszego etapu inwestycji nadano drodze przebieg nawiązujący do jej historycznego śladu, dlatego od skrzyżowania z ul. Piłsudskiego aż do placu Wojska Polskiego ulica Cyniarska będzie stanowiła prosty odcinek. W ramach drugiego etapu, którego wykonawcy poszukuje teraz bielski MZD, rozbudowany zostanie północny odcinek Cyniarskiej – od zjazdu z ul. Piłsudskiego do wyburzonego budynku nr 13.

Zgodnie z planem, skorygowane będą łuki na zjeździe z Piłsudskiego oraz na drodze na parking DH Klimczok. Wykonana zostanie nowa nawierzchnia Cyniarskiej. Jej fragment wyłożony będzie łupaną kostką granitową, która po rozbiórce w innych częściach miasta składowana jest w magazynach MZD. W miejscu wyburzonej kamienicy powstanie parking terenowy z 30 miejscami postojowymi (trzy dla osób niepełnosprawnych).

Projektanci postanowili zaznaczyć nieistniejącą historyczną pierzeję zachodnią poprzez nasadzenia drzew wysokich (pomiędzy parkingiem a Cyniarską). Będą to 4-metrowe sadzonki ambrowca amerykańskiego, który osiąga wysokość do 20 metrów. Ponadto teren obsadzony zostanie hortensjami bukietowymi, szałwią omszoną, liliowcami oraz trawami i czosnkiem ozdobnym.

Założeniem inwestycji jest stworzenie przestrzeni dostępnej dla wszystkich użytkowników, która od Piłsudskiego prowadzić ma na plac Wojska Polskiego. Dlatego nie projektuje się barier architektonicznych. Wszystkie nawierzchnie zostaną wykonane na jednym poziomie (z maksymalnym krawężnikiem o wys. 2 cm). Ciągi przeznaczone do ruchu pieszego zostaną oddzielone od jezdnych za pomocą słupków o wysokości 1,1 m.

 

Źródło/foto. bielsko-biala.pl amayaarchitekci.pl

 

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt