Nowy wybieg dla psów

Całkiem nowe miejsce dla swoich czworonogów mają mieszkańcy osiedla Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Niespełna kilka dni temu przy ul. Czwartaków Wydział Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego oddał do użytku kolejny w mieście wybieg dla psów. Miejsce powstało w ramach Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej.

Dla niewtajemniczonych – wybieg znajduje się za miejscowym warsztatem samochodowym. To teren rekreacyjny o powierzchni ponad 1.200 m2. Został uporządkowany i ogrodzony, pojawiały się tu też urządzenia sprawnościowe dla czworonogów. Psy mogą korzystać ze słupków do slalomu, płotków do przeskakiwania, równoważni i kładki. Są też udogodnienia dla właścicieli, mianowicie na terenie rozlokowano podajniki woreczków na psie ekskrementy, kosze na odpady i ławki.

Wydział Gospodarki Miejskiej UM apeluje do użytkowników nowo powstałego wybiegu o przestrzeganie zasad, takich jak: przede wszystkim sprzątanie po swoich pupilach, korzystanie z urządzeń na terenie wybiegu zgodnie z ich przeznaczeniem czy niepozostawianie psów na wybiegu bez dozoru właścicieli lub opiekunów.

Wszelkie zauważone usterki, uszkodzenia lub nieprawidłowości w funkcjonowaniu poszczególnych urządzeń oraz skargi i wnioski dotyczące funkcjonowania i korzystania z wybiegu dla psów należy niezwłocznie zgłosić do administratora obiektu – Wydziału Gospodarki Miejskiej UM przy placu Ratuszowym 7 w Bielsku-Białej w godzinach pracy urzędu, telefon +48 33 497 15 08, e-mail: gosp.komunalna@um.bielsko.pl lub poprzez system obsługi zgłoszeń miasta Bielska-Białej Zgłoszenia BB.

Koszt zaprojektowania wybiegu to ponad 19.000 złotych, realizacja ponad 146.000 złotych.

źródło/foto UM Bielsko-Biała

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt