Nowy projekt – ,,Krąg kobiet-powrót do źródeł”

Zapraszamy do wzięcia udziału w nowym projekcie:
„Krąg Kobiet- Powrót do źródeł”
Uczestniczyć mogą osoby dorosłe, młode dziewczyny, uczennice w wieku szkolnym, osoby nieaktywne zawodowo. Celem jest wzmocnienie więzi i poprawa relacji kobiet społeczeństwa wiejskiego
Krąg Kobiet- Powrót do źródeł
 
Głównym celem projektu jest zawiązanie Kręgu Kobiet Młodych i Starszych oraz wspólne działania z Kołami Gospodyń Wiejskich: dzielenie się doświadczeniami, inspiracjami, zwyczajami. Spotkania z artystkami, twórczyniami nawiązanie wspólnych więzi i relacji.
Dawniej kobiety spotykały się, tworzyły ozdoby z kwiatów, z bibuły, których używały do dekoracji weselnych, bukietów ślubnych i wianków na głowę dla młodej pani. Wykonywały wianki dla drużek, bukieciki czyli woniącka dla młodego, drużbów i gości weselnych, do chochołów czyli dekoracji koni w orszaku weselnym, do dekoracji domu weselnego. Wykonane podczas warsztatów kwiaty z bibuły posłużyły do wykonania wianków i ozdób na głowę (koron) uczestniczek projektu. Z pomocą specjalistek z koła bibułkarskiego oraz artystki Beaty Bojdy, panie stworzyły niesamowite dekoracje, które niebawem zostaną pokazane podczas nadchodzących warsztatów oraz wystaw, które będą zwieńczeniem projektu.
Podczas trzech weekendów, w których projekt będzie realizowany, uczestniczki otrzymają wiedzę na temat tradycji, strojów ludowych, zwyczajów, obrzędów, symboliki i na ten czas staną się artystkami, twórczyniami, modelkami. Odbędą się liczne warsztaty i wystawy przybliżające nas do natury i siły tradycji.
Organizatorzy chcą, aby „Krąg Kobiet – Powrót do Źródeł’ stał się projektem, łączącym tradycyjną sztukę kobiet z nowoczesną wizją artystki osadzoną w korzeniach ludowych zwyczajów i estetyki.
 
„Projekt współfinansowany przez firmę Żywiec Zdrój S.A. w ramach programu grantowego Lokalne Inicjatywy Społeczne Żywiec Zdrój – edycja 2022”.

Źródło: Fundacja 9sił

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt