Nowy ogólnodostępny alkomat w Żywcu – Zbadaj swój stan trzeźwości bezpłatnie!

foto. Policja Żywiec

W Komendzie Powiatowej Policji w Żywcu pojawił się nowy, ogólnodostępny alkomat, dzięki inicjatywie władz miasta. To kolejny krok w zapewnieniu bezpieczeństwa na drogach i świadomości kierowców. Teraz każdy mieszkaniec może samodzielnie sprawdzić swoją zdolność do prowadzenia pojazdu lub wykonywania czynności zawodowych, bezpłatnie i bez zbędnych formalności.

Bezpłatny alkomat w Komendzie w Żywcu

Nowe urządzenie, o nazwie “alkomat promiler AL400F Steel,” zostało zamontowane w poczekalni Komendy Powiatowej Policji w Żywcu. Jest ono dostępne dla wszystkich mieszkańców miasta, chcących sprawdzić swój stan trzeźwości. To ważny krok w zapobieganiu wypadkom spowodowanym przez nietrzeźwych kierowców.

Alkomat jest niezwykle prosty w obsłudze, a wszelkie niezbędne informacje dotyczące badania są wyświetlane na ekranie urządzenia. W trakcie pomiaru używa się jednorazowych słomek jako ustnika, co zapewnia higienę i dokładność wyników. Po zakończeniu badania, wynik jest natychmiast wyświetlany na ekranie, co pozwala szybko ocenić stan trzeźwości.

Alkomat dostępny również w budynku Straży Miejskiej

Warto pamiętać, że to nie pierwsze takie urządzenie w Żywcu. Podobny alkomat znajduje się również w budynku Straży Miejskiej na ulicy Zielonej 7. Dwa dostępne miejsca sprawiają, że mieszkańcy mają jeszcze większą łatwość w dostępie do pomiaru stanu trzeźwości.

CZYTAJ TAKŻE:

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt