Nowości w Kinie Janosik w Żywcu: Udogodnienia dla widzów

foto. Kino Janosik

W Kinie Janosik w Żywcu zapanuje jeszcze większy komfort dla widzów, dzięki nowym udogodnieniom wprowadzonym za sprawą wsparcia finansowego. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało dotację w wysokości 50 tys. złotych na poprawę jakości projekcji, umożliwiając zakup nowego sprzętu.

Udoskonalenie projekcji i audiodeskrypcja

Kino Janosik w Żywcu wzbogaci się o nowoczesny sprzęt, który zdecydowanie podniesie komfort seansów. Planowane jest wymienienie automatu kurtynowego oraz zakupienie zestawu do stałej audiodeskrypcji. To znaczący krok naprzód w zapewnieniu równego dostępu do kultury dla osób z dysfunkcjami wzroku. Dzięki temu osoby niewidome będą mogły lepiej uczestniczyć w seansach filmowych. Dotychczas audiodeskrypcja była dostępna w formie testowej, ale dzięki dotacji stanie się ona standardem w kinie. Magdalena Kidoń-Staszek, kierowniczka kina, w Radiu Bielsko podkreśliła, że seanse z audiodeskrypcją są adresowane do wszystkich widzów, nie tylko niewidomych czy słabowidzących

Kino Janosik dostępne dla wszystkich

Kino Janosik nieustannie dąży do zapewnienia dostępności dla widzów z różnymi niepełnosprawnościami. Obecnie, oprócz audiodeskrypcji, kino oferuje miejsca wydzielone dla osób poruszających się na wózkach, toaletę przystosowaną do ich potrzeb oraz pętlę indukcyjną przy kasie, co ułatwia komunikację osobom z niedosłuchem. Co więcej, kino planuje stworzenie dodatkowych udogodnień, takich jak dwa miejsca parkingowe przeznaczone dla niepełnosprawnych widzów, zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie placówki. Te działania świadczą o głębokim zrozumieniu i zaangażowaniu w zapewnienie komfortu i dostępności dla wszystkich gości.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry