Nowoczesne pociągi FLIRT będą dojeżdżać do Bielska-Białej [FOTO].

pociągi flirt w Bielsku

Kolejne 6 pociągów typu FLIRT zostało odebranych przez PKP. Pozostałe składy mają trafić do parku taborowego przewoźnika do końca tego roku. Łącznie będzie ich dwanaście. Dobra wiadomość dla pasażerów Bielska-Białej jest taka, że nowe składy będą dojeżdżać do naszego miasta.

Dwanaście zamówionych Flirtów to część największego w historii spółki programu inwestycyjnego “PKP Intercity – Kolej Dużych Inwestycji”. Pojazdy te produkowane są w siedleckiej fabryce Stadlera. Przetarg na dostarczenie nowych składów ogłoszono w 2017 r., umowa w tej sprawie podpisana została w 2019 r, a pierwsze dwa pociągi zostały odebrane we wrześniu, poprzedniego roku. Teraz przyszedł czas na kolejnych sześć. Do końca roku mają zostać odebrane wszystkie zamówione składy. 

Wartość całego kontraktu wynosi 1,015 mld zł brutto.

Na jakich trasach będzie kursować FLIRT?

Nowoczesne elektryczne zespoły trakcyjne będą dostosowane do prędkości 160 km/h, co pozwoli efektywnie korzystać ze zmodernizowanych linii kolejowych. Dzięki czemu podróże z PKP Intercity znacznie przyśpieszą.W układzie docelowym 12 nowych pojazdów od Stadler Polska uzupełni ofertę m.in. na ciągach:

  • Szczecin – Poznań – Łódź – Lublin;
  • Szczecin – Poznań – Łódź – Kraków;
  • Gdynia – Bydgoszcz – Łódź – Kraków;
  • Gdynia – Bydgoszcz – Łódź – Katowice;
  • Olsztyn – Warszawa – Kraków;
  • Olsztyn/Białystok – Warszawa – Częstochowa – Bielsko Biała/Racibórz.

Komfortowe pociągi FLIRT

W nowych zespołach trakcyjnych pasażerowie skorzystają z licznych udogodnień, m.in. klimatyzacji, gniazdek elektrycznych, wzmacniaczy sygnału GSM/LTE, bezprzewodowego Internetu czy dedykowanego miejsca na przewóz rowerów. W czasie podróży PKP Intercity będzie mogło zaproponować ofertę gorących i zimnych dań oraz napojów, serwowanych zarówno do zajmowanego przez pasażera miejsca, jak i w części gastronomicznej. Ponadto pojazdy
są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Nowe jednostki są monitorowane, a przestrzeń pasażerska oferuje 294 miejsca 2. klasy i 60 miejsc 1. klasy.

Jestem przekonany, że produkowane przez Stadler Polska pojazdy będą bardzo dobrze służyły przewoźnikowi, ale przede wszystkim pasażerom. To kolejne składy tego typu, które dostarczamy PKP Intercity, co jest dowodem zaufania do naszej pracy i potwierdzeniem wysokiej jakości pojazdów z naszej siedleckiej fabryki – mówi Tomasz Prejs, prezes zarządu Stadler Polska.

foto. rynek-kolejowy
Źródło/foto: pkp intercity

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt