Nowoczesne pociągi FLIRT będą dojeżdżać do Bielska-Białej [FOTO].

pociągi flirt w Bielsku

Kolejne pociągi Flirt zostaną odebrane przez PKP Intercity już w czerwcu. Łącznie będzie ich dwanaście. Dobra wiadomość dla pasażerów Bielska-Białej jest taka, że nowe składy będą dojeżdżać do naszego miasta.

Dwanaście zamówionych Flirtów to część największego w historii spółki programu inwestycyjnego “PKP Intercity – Kolej Dużych Inwestycji”. Pojazdy te produkowane są w siedleckiej fabryce Stadlera. Przetarg na dostarczenie nowych składów ogłoszono w 2017 r., umowa w tej sprawie podpisana została w 2019 r, a pierwsze pociągi zostały odebrane we wrześniu, poprzedniego roku. Do końca roku mają zostać odebrane wszystkie zamówione składy. 

Więcej składów pojawi się w wakacje, bo od okolic czerwca będziemy odbierali kolejne pojazdy – poinformował PAP rzecznik PKP Intercity Cezary Nowak.

Wartość całego kontraktu wynosi 1,015 mld zł brutto.

W układzie docelowym 12 nowych pojazdów od Stadler Polska uzupełni ofertę m.in. na ciągach:

  • Szczecin – Poznań – Łódź – Lublin;
  • Szczecin – Poznań – Łódź – Kraków;
  • Gdynia – Bydgoszcz – Łódź – Kraków;
  • Gdynia – Bydgoszcz – Łódź – Katowice;
  • Olsztyn – Warszawa – Kraków;
  • Olsztyn/Białystok – Warszawa – Częstochowa – Bielsko Biała/Racibórz.

W nowych zespołach trakcyjnych pasażerowie skorzystają z licznych udogodnień, m.in. klimatyzacji, gniazdek elektrycznych, wzmacniaczy sygnału GSM/LTE, bezprzewodowego Internetu czy dedykowanego miejsca na przewóz rowerów. W czasie podróży PKP Intercity będzie mogło zaproponować ofertę gorących i zimnych dań oraz napojów, serwowanych zarówno do zajmowanego przez pasażera miejsca, jak i w części gastronomicznej. Ponadto pojazdy
są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Nowe jednostki są monitorowane, a przestrzeń pasażerska oferuje 294 miejsca 2. klasy i 60 miejsc 1. klasy.

foto. rynek-kolejowy
Źródło/foto: pkp intercity

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

Przewiń do góry