Nowe połączenia z Czechowic-Dziedzic. Dojedziemy do Monachium, Pragi, Budapesztu i Wiednia.

foto. Kolejowy Portal

W nowym rozkładzie jazdy pociągów, który będzie obowiązywał od 10 grudnia, znalazły się nowe połączenia kolejowe do Monachium, Pragi, Budapesztu i Wiednia przez Czechowice-Dziedzice.

Rozkład Jazdy Pociągu "Chopin"

Rozkład jazdy pociągu “Chopin” został już opublikowany na stronie internetowej Kolei Austraickich – OBB. Podróż rozpoczyna się na warszawskim dworcu Warszawa Wschodnia i kieruje się na południowy zachód w kierunku Monachium.
Oto kilka kluczowych punktów w rozkładzie jazdy:

  1. Czechowice-Dziedzice: Pociąg “Chopin” wyrusza z Czechowic-Dziedzic o godzinie 00:05. 

  2. Wiedeń: Pociąg dotrze do stolicy Austrii o godzinie 4:49. 

  3. Linz: Na kolejnym przystanku pociąg pojawi się o godzinie 6:21. 

  4. Salzburg: Pociąg zatrzyma się o godzinie 7:44.

  5. Monachium: Ostatecznym punktem docelowym jest Monachium, do którego pociąg dotrze o godzinie 9:59.

Jednym z wyjątkowych elementów połączenia “Chopin” jest możliwość rozdzielenia składu pociągu na stacjach Bogumin i Breclav. To oznacza, że podróżni mają szansę skorzystać z tej trasy nie tylko do Monachium, ale także do innych ciekawych miejsc.

Praga: Jeśli masz ochotę odwiedzić Pragę, stacja Bogumin jest miejscem, gdzie skład pociągu może się rozdzielić. Praga, stolica Czech, słynie z pięknych zabytków, wspaniałej kuchni i niepowtarzalnej atmosfery. To doskonała okazja na krótką wizytę w tym fascynującym mieście.

Budapeszt: Inną atrakcyjną opcją jest podróż do Budapesztu. Pociąg “Chopin” może rozdzielić się na stacji Breclav, co daje możliwość podróży przez Bratysławę. Budapeszt, stolica Węgier, to miasto bogate w historię i kulturę. Spacerując brzegami Dunaju i odkrywając zabytkowe budowle, można spędzić niezapomniane chwile.

Z Czechowic-Dziedzic możesz się udać także do Wiednia. Pociąg wyjeżdżać będzie o godz. 7:41. a trasa jest doskonałą opcją dla podróżnych, którzy chcą odwiedzić stolicę Austrii. Wiedeń słynie z przepięknej architektury, muzeów i kawiarni, gdzie można spróbować słynnej wiedeńskiej kawy.

Warto zaznaczyć, że trasy omijają Bielsko-Białą. To oznacza, że podróżujący po polskiej stronie PKP Intercity będzie jeździć w relacji Warszawa Wschodnia – Kraków Główny – Oświęcim – Czechowice-Dziedzice – Zebrzydowice. Ta skrócona trasa zapewnia szybszy dostęp do głównych miast europejskich.

Źródło: bielsko.info

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt