Nowe pojazdy policyjne trafią do Komendy w Bielsku-Białej i Żywcu!

foto: Policja

Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach zakupiła 32 radiowozy w nowym oznakowaniu z napędem hybrydowym marki Suzuki S-Cross. Radiowozy zastąpią wysłużone już pojazdy, które do tej pory użytkowali policjanci m.in. w Żywcu i Bielsku-Białej.

Nowe samochody dla policjantów z Bielska-Białej i Żywca

Koszt zakupu jednego oznakowanego radiowozu, to ponad 180 tysięcy złotych. Aby zapewnić bezpieczeństwo, a także komfort w codziennej służbie, samochody wyposażone są m.in. w automatyczną skrzynię biegów, klimatyzację i kamerę cofania. Nowoczesne pojazdy napędza silnik hybrydowy o pojemności 1500 cm3. Wszystkie auta są gotowe, aby wyjechać do służby. Posiadają już nowe oznakowanie, radiostacje i sygnały uprzywilejowania. Każdy z pojazdów wyposażony został również w dwa komplety kół – letnie i zimowe.

12 z zakupionych radiowozów już jeździ po drogach naszego województwa, natomiast 20 kolejnych zostało przekazanych dzisiaj. W uroczystości pod Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach udział wzięli: Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Roman Rabsztyn wraz ze swoim Zastępcą do spraw logistyki insp. Arturem Bednarkiem oraz Prezesem Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach Tomaszem Bednarkiem.

Nowe samochody trafią m.in. do, Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej oraz Komendy Powiatowej Policji w Żywcu. W trakcie uroczystości komendantom przekazano kluczyki do nowych radiowozów.

Od teraz będą one służyły stróżom prawa do patrolowania ulic miast i miejscowości województwa śląskiego, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców.

źródło: Policja 

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry