Nowa toaleta na Placu Wojska Polskiego w Bielsku-Białej – kiedy i gdzie powstanie?

fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB

Przebudowa Placu Wojska Polskiego w Bielsku-Białej przyniosła wiele pozytywnych i nowoczesnych zmian. Jednak brak ogólnodostępnej toalety publicznej stał się kwestią pilną i szeroko komentowaną w trakcie różnych wydarzeń m.in. w trakcie Dni Bielska-Białej czy Sylwestra. Prezydent Jarosław Klimaszewski poinformował, gdzie i kiedy ona powstanie.

Rewitalizacja Placu Wojska Polskiego w Bielsku-Białej - zlikwidowano publiczną toaletę

Po długotrwałej przebudowie, Plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej stał się atrakcyjnym centrum miasta, przyciągającym zarówno mieszkańców, jak i turystów. Nowoczesne rozwiązania, takie jak rzeźbione zdobienia na fontannie, plenerowy fortepian i liczne ławki, sprawiły, że to miejsce stało się ulubionym punktem spotkań i rozrywki. Jednakże jednym z mankamentów modernizacji była likwidacja istniejącego wcześniej podziemnego szaletu, co pozostawiło miasto bez ogólnodostępnej toalety.

W przypadku imprez masowych na Placu Wojska Polskiego, władze miasta były zmuszone do stawiania przenośnych toalet typu toi-toie. W innych przypadkach, mieszkańcy i turyści musieli polegać na uprzejmości właścicieli lokali gastronomicznych. To sytuacja, która wymagała pilnego rozwiązania.

Projekt nowej toalety jest w trakcie realizacji

Prezydent Bielska-Białej, Jarosław Klimaszewski, poinformował w niedawnej rozmowie na antenie Radia Bielsko, że projekt budowy nowej toalety publicznej jest już w trakcie realizacji. Toaleta ma powstać w lokalu przy ul. Łukowej 5. Prezydent zaznaczył, że konieczne są jeszcze uzgodnienia z konserwatorem zabytków, ponieważ cały obszar jest objęty nadzorem konserwatorskim.

– Mniej więcej w połowie tego roku powinna powstać, ponieważ planujemy, aby to było w lokalu przy ul. Łukowej 5 – to już mogę powiedzieć konkretnie. Są konieczne uzgodnienia z konserwatorem. Pamiętajmy, że cały czas jesteśmy w terenie objętym nadzorem konserwatora zabytków. Środki na to będą – informuje prezydent w Radiu Bielsko

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt