Nowa Przystań Beskidzkiego WOPR na Jeziorze Żywieckim – Bezpieczeństwo i Szybsze Interwencje

foto: FB Beskidzkie WOPR oddział w Żywcu

Beskidzkie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (WOPR) otworzyło nową przystań na Jeziorze Żywieckim, która znacząco podnosi efektywność i szybkość interwencji ratowniczych. Dzięki zaangażowaniu i wysiłkowi ratowników, nowa baza została stworzona, aby sprostać wymaganiom bezpieczeństwa i efektywności działań na wodzie.

Nowa przystań na Jeziorze Żywieckim

Sezon 2024 przyniósł długo oczekiwaną modernizację dla Beskidzkiego WOPR. Nowa przystań, zlokalizowana nad Jeziorem Żywieckim, została zaprojektowana i wykonana przez ratowników Oddziału Rejonowego w Żywcu, którzy doskonale znają specyfikę i potrzeby tego akwen. Projektowanie i montaż nowej kei były niezwykle czasochłonne – dziesiątki godzin poświęcone na tworzenie projektu oraz składanie infrastruktury zaowocowały nowoczesną przystanią, gotową do szybkich interwencji.

Prace nad przystanią były intensywne i wymagały ogromnego zaangażowania. Ratownicy, działający w pełni jako wolontariusze, nie szczędzili wysiłku, a nawet narażali się na zranienia podczas realizacji projektu. Dzięki ich poświęceniu i wsparciu lokalnej społeczności, prace zakończyły się sukcesem. Nowa przystań została sfinansowana ze środków własnych Beskidzkiego WOPR, co podkreśla ich niezależność i determinację w dążeniu do podniesienia standardów bezpieczeństwa na Jeziorze Żywieckim.

Dzięki nowej przystani ratownicy będą mogli jeszcze szybciej i sprawniej reagować na wszelkie zagrożenia i wypadki na wodzie, co znacząco zwiększa bezpieczeństwo osób korzystających z Jeziora Żywieckiego.

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników Jeziora Żywieckiego, Beskidzkie WOPR apeluje o przestrzeganie regulaminu przystani. Najważniejszym punktem jest zakaz wchodzenia na przystań osób nieupoważnionych, co umożliwia ratownikom sprawne wykonywanie swoich obowiązków. Przestrzeganie tych zasad jest kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa i efektywności działania ratowników.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt