Nowa linia autobusowa połączy Szczyrk, Wisłę, Ustroń i Cieszyn – ROZKŁAD JAZDY

foto. WISPOL

Od 1 marca miłośnicy górskich wędrówek i narciarstwa mogą się spodziewać znacznego ułatwienia podróży po Beskidach. Władze samorządowe uruchomią nową linie autobusową, która połączy popularne miejscowości turystyczne: Szczyrk, Wisłę, Ustroń i Cieszyn. Dla tysięcy turystów, którzy odwiedzają te regiony każdego roku, będzie to krok w kierunku wygodniejszych i bardziej ekologicznych podróży.

Braki w komunikacji zbiorowej w Beskidach

Szczyrk, Wisła i Ustroń to ośrodki, które rokrocznie przyciągają rzesze turystów. Jednak dotarcie do tych miejscowości komunikacją publiczną było dotychczas utrudnione. Większość osób korzystała z własnych samochodów, co częściowo wynikało z braku odpowiednio rozwiniętej sieci transportowej. 

Szczyrk może pochwalić się sprawdzonymi połączeniami autobusowymi z Bielsko-Białą i pobliskimi miejscowościami, dzięki usługom Komunikacji Beskidzkiej oraz darmowymi skibusami w sezonie zimowym. Jednak brakuje połączenia chociażby do Wisły, mimo iż miejscowości ze sobą sąsiadują. Samorządy Beskidów postanowiły zmienić ten stan rzeczy, podejmując inicjatywę uruchomienia nowej linii autobusowej, która ma zrewolucjonizować sposób podróżowania po regionie. W centrum planów leży wykorzystanie już istniejącej infrastruktury, takiej jak nowe centrum przesiadkowe w Szczyrku. To stamtąd mają wyruszać autobusy obsługujące trasę między Cieszynem a Szczyrkiem, zatrzymując się także w Wiśle i Ustroniu. 

Uruchomienie nowej linii autobusowej Cieszyn - Ustroń - Wisła - Szczyrk

Firma WISPOL przy współpracy z Burmistrzem Miasta Szczyrk Antonim Byrdy uruchamia od 01.03. linie regularną CIESZYN – USTROŃ – WISŁA – SZCZYRK! Planowane są trzy kursy autobusów w ciągu dnia, 7 dni w tygodniu, zapewniając podróżnym elastyczność i wygodę. Odjazd z Centrum Przesiadkowego na Skalitem w Szczyrku zaplanowano na godz. 9:15, 12:00 i 17:00, a z Dworca Autobusowego w Wiśle o godz. 7:50, 10:50 i 15:50.

Przykładowe ceny biletów:
Cieszyn – Szczyrk – 17,50zł
Ustroń – Szczyrk – 14,50zł
Wisła – Szczyrk – 13,00zł
Salmopol – Szczyrk – 8,5zł

Ceny biletów na trasie Cieszyn - Szczyrk

Przykładowe ceny biletów:
Cieszyn – Szczyrk – 17,50zł
Ustroń – Szczyrk – 14,50zł
Wisła – Szczyrk – 13,00zł
Salmopol – Szczyrk – 8,5zł

Źródło: wyborcza.pl

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt