Nieudolna próba napadu na kantor – to nie jedyne ich przewinienie!

zdjęcie ilustracyjne foto. Policja

W dniu 10 stycznia 2024 roku mieszkańcy Świętoszówki byli świadkami dramatycznych wydarzeń, gdy dwóch zamaskowanych mężczyzn próbowało dokonać kradzieży pieniędzy z lokalnego kantoru wymiany walut. Jak się później okazało to nie jedyne przewinienia, które zatrzymani mają na swoim sumieniu.

Zatrzymanie sprawców i udaremnienie napadu

Dwóch mężczyzn w wieku 26 i 27 lat próbowało zaatakować lokalny kantor wymiany walut przy ul. Bielskiej. Sprawcy, skryci maskami, podjęli próbę sforsowania wzmacnianej szyby, oddzielającej kasjerkę od klientów. Wyposażeni w młoty, usiłowali wielokrotnie uderzać w tę nieprzeniknioną barierę. W trakcie próby napadu, nie tylko szyba okazała się odporna, ale również alarm antynapadowy w kantorze. Głośne sygnały alarmowe przyczyniły się do szybkiego opuszczenia miejsca przestępstwa przez sprawców.

Działania policyjne niezwłocznie po zdarzeniu były skierowane na identyfikację i zatrzymanie sprawców rozboju. Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, dzięki swojej sprawnie działającej ekipie, dokonali zatrzymania podejrzanych o usiłowanie rozboju.

Szybka reakcja prokuratury i sądu

Dzięki efektywnym działaniom policji, już 13 stycznia 2024 roku Prokurator wystąpił z wnioskiem do Sądu Rejonowego Wydziału IX Karnego w sprawie tymczasowego aresztowania sprawców. Sąd błyskawicznie przychylił się do wniosku, co oznacza, że mężczyźni trafili “za kraty”. Wobec nich zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Niezwykle istotnym aspektem podczas zatrzymania sprawców była także przeszukanie, które ujawniło przy mężczyznach środki narkotyczne. To kolejne przewinienie, które zostanie dokładnie zbadane przez organy ścigania.

Będą odpowiadać za przestępstwo określone w art. 13 § 1 Kodeksu Karnego, w związku z art. 280 § 1 Kodeksu Karnego oraz art. 62 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. 
Artykuł 280 § 1 Kodeksu Karnego tj. rozbój doprecyzowuje ile ustawodawca przewidział w materii pozbawienia wolności i jest to przedział od lat 2 do 15.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt