Pomimo licznych akcji i kampanii społecznych nadal zdarzają się kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę po tym, jak wcześniej spożywali alkohol. Wsiadając za kierownicę, po tym jak wcześniej spożywaliśmy alkohol ryzykujemy życie swoje, ale i innych uczestników ruchu drogowego.
Kilka dni temu tuż po godzinie 3.00 w nocy policjanci z żywieckiej drogówki na ulicy Kopernika w Żywcu zauważyli opla, którego tor jazdy pozostawiał wiele do życzenia. Gdy policjanci zatrzymali samochód ustalili, że za kierownicą siedziała 30-letnia mieszkanka powiatu żywieckiego. Badanie alkomatem wykazało, że miała ona w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Kobieta straciła prawo jazdy. Dodatkowo za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi jej wysoka grzywna oraz kara nawet 2 lat więzienia.
Statystyki policyjnie rokrocznie pokazują, jak wielkim zagrożeniem dla wszystkich użytkowników ruchu są nietrzeźwi kierowcy. Alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości, a ponadto pogarsza koordynację ruchów i obniża koncentrację. Jazda po alkoholu nawet na krótkich dystansach czy bocznymi drogami nigdy nie jest bezpieczna. Wsiadając za kierownicę, po tym jak wcześniej spożywaliśmy alkohol ryzykujemy życie swoje, ale i innych uczestników ruchu drogowego.
źródło Policja Żywiec