Widzisz niepoprawnie zaparkowaną hulajnogę? Od teraz możesz to zgłosić! | Bielsko-Biała

Nieprawidłowo zaparkowane, a raczej porzucone hulajnogi na chodnikach Bielska-Białej to poważny problem już nie tylko komunikacyjny, ale i społeczny. Utrudniają codzienne funkcjonowanie mieszkańcom, zwłaszcza osobom poruszającym się na wózkach, osobom niewidomym i niedowidzącym oraz rodzinom z małymi dziećmi w wózkach. 

Nieprawidłowo zaparkowane hulajnogi wpływają negatywnie na życie mieszkańców Bielska-Białej

Niefrasobliwość użytkowników hulajnóg Rada ds. Osób Niepełnosprawnych od dłuższego czasu monitoruje ten problem.

Przyczyną takiego stanu rzeczy według rady jest niestety niefrasobliwość użytkowników hulajnóg, którzy pozostawiają je gdzie popadnie. Problemem jest również jest to, że właściciel hulajnóg – który zapewne ma obowiązek zadbać o to, by świadczona usługa nie stwarzała zagrożenia dla mieszkańców – nie przejawia właściwego zainteresowania utrzymaniem porządku – informuje wiceprzewodniczący Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych przy Prezydencie Bielska-Białej Paweł Pajor. 

Rada proponuje rozwiązania tego problemu

Rada widzi kilka rozwiązań sytuacji, w tym dwa, które mogą szybko uporządkować ten hulajnogowy bałagan. 

1. Rada proponujemy, aby właściciele hulajnóg częściej kontrolowali, gdzie i w jaki sposób są pozostawiane te urządzenia. Warto wdrożyć regularne patrole, które sprawdzałyby stan parkowania hulajnóg i egzekwowały odpowiednie przepisy. 

2. Drugim rozwiązaniem jest wprowadzenie w aplikacjach do wypożyczania hulajnóg funkcji, która pozwoli operatorom naliczać punkty karne za nieprawidłowe parkowanie. To skłoni użytkowników do bardziej odpowiedzialnego zachowania, a także wpłynie na ich decyzje dotyczące pozostawienia hulajnogi w odpowiednim miejscu. 

– Rada ds. Osób Niepełnosprawnych jest równocześnie otwarta na dialog i gotowa do współpracy w celu wypracowania innych praktycznych rozwiązań, które uwzględnią potrzeby wszystkich użytkowników przestrzeni publicznej jaką są chodniki w tym osób z niepełnosprawnościami. – mówi Paweł Pajor

Gdzie zgłosić nieprawidłowo zaparkowane hulajnogi?

Jako mieszkańcy Bielska-Białej mamy wpływ na poprawę tej sytuacji. Jeśli zauważycie nieprawidłowo zaparkowane hulajnogi, można interweniować w Miejskim Zarządzie Dróg, kontaktując się pod numerem telefonu: +48 33 472 60 10, lub wysłać e-mail na adres: sekretariat@mzd.bielsko.pl.

Źródło: UM Bielsko-Biała

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry