Nielegalni migranci i przemytnik zostali zatrzymani w Wiśle.

Policjanci podczas wspólnych działań ze strażą graniczną zatrzymali w Wiśle 31 mężczyzn z Bliskiego Wschodu oraz przemytnika, który ich przewoził. Osoby te nielegalnie wjechały na terytorium Polski. 42-letni kierowca busa próbował uciec, pozostawiając zamkniętych w przestrzeni ładunkowej mężczyzn, ale został szybko zatrzymany.

Policjanci z Wisły podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami Straży Granicznej zatrzymali w czwartek łącznie 31 cudzoziemców, którzy nielegalnie dostali się na terytorium Polski. Najpierw policjanci zatrzymali siedmiu mężczyzn, którzy poruszali się pieszo w rejonie Jaworzynki przy polsko-słowackiej granicy państwowej. Wszyscy mieli jedynie słowackie dokumenty, uprawniające do tymczasowego pobytu na terenie Słowacji. Osoby te zostały przekazane straży granicznej.

Niespełna dwie godziny później policjanci z wiślańskiego komisariatu zatrzymali na terenie miasta kolejną grupę nielegalnych migrantów, która przewożona była w przestrzeni ładunkowej busa. Kierowca renaulta z polskimi numerami rejestracyjnymi na widok radiowozu wjechał na stację paliw, wysiadł z auta i próbował uciec. Został szybko zatrzymany przez policjantów.

Jak się okazało, w pojeździe znajdowało się 24 mężczyzn, prawdopodobnie narodowości syryjskiej. Docelowym miejscem podróży miały być Niemcy. W związku z tym, że wszyscy przebywali na terytorium naszego kraju nielegalnie, zostali zatrzymani i przekazani funkcjonariuszom Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.

Źródło: Policja Cieszyn

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt