Nielegalne automaty, kokaina i mnóstwo amunicji – Duża akcja w powiecie żywieckim

foto: slaskie.kas.gov.pl

Funkcjonariusze ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach zlikwidowali 3 punkty z nielegalnym hazardem w różnych lokalizacjach pow. żywieckiego.

Jeden z nich działał pod szyldem „Upominki Pamiątki Regionalne”. Szyby tego lokalu oklejone były czarną folią. Na elewacji znajdowała się kamera skierowana na drzwi wejściowe. Wewnątrz pomieszczenia mundurowi zastali pracownicę i ujawnili 3 automaty do gier hazardowych oraz gotówkę w kwocie ponad 5 tys. zł.

Niemal w tym samym czasie funkcjonariusze udali się do 2 pozostałych punktów, co do których również istniało podejrzenie, że prowadzony jest tam nielegalny hazard. Po kilkukrotnym wezwaniu do dobrowolnego otwarcia drzwi i braku reakcji mundurowi weszli do lokali przy użyciu siły. W środku funkcjonariusze zastali 2 kobiety i mężczyznę obsługujących punkty hazardowe oraz klienta.

Podczas przeszukania lokali mundurowi ujawnili 5 automatów do gier hazardowych, pęk kluczy serwisowych, gotówkę w kwocie ponad 17 tys. zł schowaną w przewodzie wentylacyjnym oraz telefony komórkowe ukryte w kloszu lampy i w spłuczce toaletowej.

Mundurowi przeszukali również samochód osobowy należący do mężczyzny obsługującego jeden z punktów hazardowych. Znaleźli w nim blisko 2 tys. zł, dokumentację oraz klucze pasujące do garaży. W jednym z nich mundurowi ujawnili 7100 szt. amunicji różnego kalibru, którą przekazali funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Żywcu.

W dalszej kolejności funkcjonariusze ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach przeszukali także lokal mieszkalny, w którym ujawnili ponad 11 tys. zł w gotówce i 4,36 g białej zbrylonej substancji. Specjalistyczne badania potwierdziły, że to kokaina.

W wyniku skoordynowanych działań służby zabezpieczyły 8 automatów, na których urządzane były nielegalne gry hazardowe, ponad 35 tys. zł w gotówce oraz ujawniły 4,36 g kokainy i 7100 szt. amunicji. Środki pieniężne najprawdopodobniej przeznaczone były na wypłatę wygranych.

Dwie kobiety zostały przesłuchane w charakterze podejrzanych w związku z procederem prowadzenia i urządzania nielegalnych gier na automatach.

Pozostałe osoby – mężczyzna i kobieta – zostały przewiezione i osadzone w Pomieszczeniach Dla Osób Zatrzymanych Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Następnie usłyszeli zarzuty związane z urządzaniem lub prowadzeniem nielegalnych gier hazardowych.

W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że zatrzymany klient punktu hazardowego jest poszukiwany listami gończymi, w związku z czym, został przekazany do dyspozycji Policji i następnie doprowadzony do żywieckiej Prokuratury. Mężczyzna usłyszał również zarzut  uczestnictwa w nielegalnej grze hazardowej.

Zabezpieczone automaty do gier hazardowych mundurowi przewieźli do magazynu depozytowego Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach.

Postępowanie w sprawie urządzania nielegalnych gier hazardowych poprowadzi Śląski Urząd Celno-Skarbowy w Katowicach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Żywcu.

Natomiast postępowanie wyjaśniające w sprawie zabezpieczonej kokainy i amunicji prowadzi Prokuratura Rejonowa w Żywcu.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt