Niekończąca się modernizacja DW948 – tymczasowy most jest za mały

foto. Bielskie Drogi

Przebudowa DW 948 to ważny projekt dla mieszkańców regionu, mający na celu poprawę bezpieczeństwa i płynności ruchu. Niestety, w trakcie prób technicznych okazało się, że tymczasowy most jest zbyt mały dla niektórych pojazdów.

Zmiany w organizacji ruchu na DW948 - jednak bez tymczasowego mostu

Z dniem dzisiejszym wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu w związku z modernizacją DW948 między Międzybrodziem Bialskim, a Porąbką. Na ul. Żarnówka zostanie wydłużony ruch wahadłowy. Początkowo planowano także udostępnienie dodatkowego, tymczasowego mostu. Próby techniczne wykazały jednak, że konstrukcja jest niewystarczająca dla pojazdów straży pożarnej, autobusów oraz ciężarówek.

Przedstawiciel wykonawcy poinformował, że zgodnie z planem, przewidziane na ostatni dzień lutego wydłużenie wahadła w rejonie Żarnówki będzie zrealizowane. Ruch nie będzie jednak prowadzony w miejscu, gdzie stanęła tymczasowa i jak się okazało problematyczna przeprawa. – czytamy na Radio Bielsko

Przeprawa wymaga poprawek

Zablokowanie tymczasowego przejścia spowoduje opóźnienie w renowacji głównego mostu, co jest kolejnym etapem w wydłużeniu czasu realizacji tego istotnego dla okolicy projektu, planowanego do końca październiku bieżącego roku. Jak informuje portal Bielskie Drogi, prace nad nowym przejściem, przeznaczonym dla autobusów i samochodów ciężarowych, zajmą około dwa miesiące. W związku z tym, remont głównego mostu rozpocznie się z opóźnieniem wynoszącym dwa miesiące.

Jednak Ryszard Pacer z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach zapewnia, że spekulacje dotyczące opóźnień są bezpodstawne. Podkreśla, że w kontrakcie przewidziane są klauzule karne, motywujące wykonawcę do dotrzymania terminów. Warto zaznaczyć, że pierwsza część projektu została zakończona 9 miesięcy przed planowanym terminem, co mimo wszystko daje nadzieję na szybkie rozwiązanie obecnych problemów. O zakończeniu pierwszej części inwestycji pisaliśmy w artykule: Zakończono budowę drogi wokół Jeziora Żywieckiego !

Na obecnym etapie przebudowy obowiązuje zakaz ruchu z wyjątkiem pojazdów dojeżdżających do posesji, komunikacji zbiorowej i służb ratunkowych. Przedstawiciel wykonawcy zapewnia, że planowane na koniec lutego wydłużenie ruchu wahadłowego w rejonie ul. Żarnówki zostanie zrealizowane, pomimo niedostępności tymczasowej przeprawy.

Źródło: Radio Bielsko, Bielskie Drogi

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry