Niefortunne zdarzenie na Czechowickiej Stacji Kolejowej. Pociąg został skierowany na zły tor

PKP PLK S.A.

W dniu dzisiejszym, około godziny 13.00, na stacji kolejowej Czechowice-Dziedzice doszło do nieszczęśliwego incydentu w ruchu kolejowym. Pociąg dalekobieżny typu K Intercity, realizujący trasę Bielsko-Biała Główna – Olsztyn Główny (Kormoran), został niewłaściwie skierowany na tory przeznaczone dla innego przejazdu.

Opóźnienie i Konsekwencje

Pociąg w Czechowicach-Dziedzicach został skierowany na niewłaściwy tor. Na szczęście, w wyniku tego zdarzenia, nie doszło do poważnych konsekwencji. Pociąg “Kormoran” jedynie doświadczył znaczącego opóźnienia, wynoszącego około 30 minut. Niemniej jednak, informacje uzyskane z serwisu portalpasazera.pl, podają, że pomimo tej niefortunnej sytuacji, pociąg “Kormoran” dotrze do stolicy województwa warmińsko-mazurskiego jedynie 7 minut po pierwotnie zaplanowanym czasie. 

Przebudowa Węzła Kolejowego w Czechowicach-Dziedzicach

Warto w tym miejscu wspomnieć o przebudowie węzła kolejowego w Czechowicach-Dziedzicach, trwającej już od ponad 3 lat. W ramach tego projektu, zbudowano w tym miejscu Lokalne Centrum Sterowania Ruchem Kolejowym, co ma przyczynić się do zwiększenia kontroli i efektywności w zarządzaniu ruchem kolejowym w regionie. Przyczyni się to nie tylko do poprawy bezpieczeństwa, ale także do zmniejszenia ryzyka podobnych incydentów w przyszłości.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt