Niedźwiedzie w Szczyrku? Nagranie robi furorę w mediach społecznościowych.

W sieci pojawiło się nagranie dwóch niedźwiedzi, które rzekomo spacerowały w Beskidach, konkretnie w Szczyrku na Przełęczy Salmopolskiej. Filmik szybko stał się viralem, jednak okazało się, że to fałszywy news.

Dwa spacerujące niedźwiedzie w Szczyrku - to fake news

Na filmiku, który niedawno pojawił się w mediach społecznościowych, możemy zobaczyć dwa niedźwiedzie spacerujące górską, ośnieżoną drogą, która przypomina trasę na Przełęcz Salmopolską między Szczyrkiem, a Wisłą. Drapieżniki podchodzą do samochodu, a ktoś je filmuje i rzuca im jabłko do zjedzenia. Całość jest podpisana czerwonym napisem “Szczyrk 28.11.23”.

Jak pisze portal Bielskie Drogi, miejscem akcji filmu prawdopodobnie jest trasa Transfogarska w Rumunii, gdzie niedźwiedzie można spotkać częściej niż sarny przy naszych drogach. Widok niedźwiedzi nie jest tam niczym niezwykłym, ale ludzie często zapominają, że to dzikie i niebezpieczne zwierzęta.

Film trafił także na profile znanych osób, które przestrzegają przed spacerami po górach. Choć nagranie jest fałszywe, to przypomina nam, że w Beskidach rzeczywiście można spotkać niedźwiedzie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Niedźwiedzie w Beskidach

Co jakiś czas pojawiają się informacje o niedźwiedziach grasujących, zwłaszcza w Beskidzie Żywieckim. Fotopułapki regularnie rejestrują obecność samic, samców, a nawet młodych niedźwiedzi. To naturalna część ekosystemu, ale wymaga ostrożności.

CZYTAJ TAKŻE:

Dlatego apelujemy do wszystkich, którzy wybierają się na spacer lub wycieczkę po Beskidach, aby byli świadomi obecności niedźwiedzi i przestrzegali zasad bezpieczeństwa.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt