Niebezpieczne osuwisko na S1 w Lalikach w powiecie żywieckim – wystąpią utrudnienia !

foto. GDDKiA Katowice

Poważne utrudnienia czekają kierowców podróżujących trasą S1 w Lalikach w powiecie żywieckim. Główny Urząd Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podjął decyzję o wprowadzeniu ruchu wahadłowego z powodu osuwiska ziemi, które naruszyło konstrukcję drogi.

Osuwisko ziemi pojawiło się na trasie S1 w Lalikach

Opady deszczowe, które nawiedziły Beskidy, spowodowały powstanie osuwiska ziemi na trasie S1 w Lalikach. Zespół drogowców zauważył naruszenia konstrukcji drogi w okolicach węzła Rajcza, w kierunku Zwardonia. Od wczoraj uruchomiona została sygnalizacja świetlna, która będzie sterowała ruchem wahadłowym.

– Ostatnie warunki pogodowe dają się we znaki infrastrukturze drogowej. Na S1 w Lalikach za węzłem Rajcza w stronę Zwardonia powstało osuwisko naruszające korpus drogowy. Od 14:00 uruchamiamy sygnalizację świetlną, sterującą ruchem wahadłowym w tym miejscu – podała katowicka dyrekcja GDDKiA na platformie X

Drogowcy planują ogłosić przetarg na naprawę

Rzecznik GDDKiA, Marek Prusak, zaznaczył, że osuwisko rozciąga się na niespełna 100 metrów i wymaga natychmiastowego zabezpieczenia. Drogowcy zamierzają możliwie szybko ogłosić przetarg na naprawę w systemie „projektuj i zbuduj”.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry