Nie żyje Babcia Ewa. Kilka lat temu jej krzywda poruszyła całą Polskę.

nie żyje babcia ewa z bielska-białej
foto. Fundacja ,,Serce dla Maluszka''

Ewa Bebek, znana w Bielsku-Białej jako “Babcia Ewa”, była postacią niezwykłą. Przeżyła wiekowy wiek 103 lat. Niestety, 15 sierpnia odeszła we śnie. O Jej śmierci poinformowała Fundacja ,,Serce dla maluszka”

Nieszczęśliwy incydent poruszył serca wielu Polaków

Historia Ewy Bebek poruszyła serca wielu Polaków. Kilka lat temu, w pierwszych dniach września 2019 roku, nieszczęśliwy incydent przytrafił się starszej pani mieszkającej na osiedlu Złote Łany. To, co miało być zwykłym remontem rur, przerodziło się w koszmarną sytuację. Niespodziewani goście, podszywając się pod pracowników spółdzielni, wykorzystali chwilę nieuwagi Ewy i okradli ją ze wszystkich oszczędności, które przez trzy dekady skrupulatnie gromadziła. Wydarzenie to odbiło się szerokim echem w mediach i wzbudziło współczucie całego kraju.

Kiedy historia Ewy dotarła do dziennikarzy, Fundacja “Serca dla Maluszka” z Bielska-Białej postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce. Bez wahania, zaangażowali się w pomoc dla Babi Ewy. Historia kobiety, która straciła oszczędności na starość, wzruszyła serca tysięcy ludzi z całego kraju. Dzięki ich hojności udało się zebrać ponad 600 tysięcy złotych, które miały odmienić życie Ewy Bebek.

Dzięki zebranym pieniądzom ostatnie lata życia były łatwiejsze i przyjemniejsze

Dary przekazane przez Fundację pomogły Ewie w wielu obszarach życia. Pieniądze te przeznaczone były na aparat słuchowy, naprawę sztucznej szczęki oraz otwarcie rachunku w lokalnym sklepie, co pozwoliło Ewie na pełniejsze korzystanie z codziennych przyjemności. Nie zapomniano również o opiece, która towarzyszyła Ewie w trudnych chwilach, a także o remoncie mieszkania oraz uporządkowaniu jej działki.

Dnia 2 czerwca Ewa Bebek świętowała swój 103. urodziny. Był to dzień pełen radości, kwiatów i serdecznych życzeń od przyjaciół i bliskich. Całe miasto razem z nią cieszyło się z tej pięknej chwili. Jednak los miał inny plan. Zaledwie dwa miesiące później, 15 sierpnia, Ewa Bebek zmarła spokojnie we śnie, zamykając tym samym rozdział swojego długiego życia. Ostatnie pożegnanie odbędzie się 19 sierpnia 2023 roku o godz. 13.30 w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Starym Bielsku.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt