Nawiedzona Skała Czarownic – Tajemnicze miejsce w okolicach Bielska-Białej.

Wiele miejsc na mapie Polski skrywa w sobie tajemnicze i mroczne historie. Jednym z takich miejsc jest Skała Czarownic w Beskidzie Małym (w okolicy Wilkowic), którą otaczają opowieści o duchach i zjawiskach paranormalnych. Dlaczego ta skała budzi tyle kontrowersji i strachu? Prześledźmy jej historię i sekretne legendy, które ją otaczają.

Historia tajemniczej Skały Czarownic

Jedna z historii związana ze Skałą Czarownic opowiada l, że ukrywał się tam Wojciech Bulak ze Spytkowic, rozbójnik, który terroryzował kupców przemierzających Cysarkę. Bulak miał współpracować z dwiema znachorkami i razem dokonywać rabunków na mieszkańcach okolicy, mieli okraść take kościoł św. Michała w Wilkowicach. Złapany Bulak został stracony publicznie w Żywcu w 1709 roku, ale mimo tortur nie wydał swoich wspólniczek, które jakby rozpłynęły się w powietrzu. 

W 1890 roku jeden z żebraków zauważył dziwne światło w głębi lasu. Postanowił zbadać jego źródło i natrafił na duchy całej trójki, szepczących tajemnicze zaklęcia przy ognisku. Do dziś wiele osób boi się postawić tam nogę.

Jak dotrzeć do Skały Czarownic w Beskidzie Małym?

Skała Czarownic nie jest łatwo dostępna. Najlepszym sposobem jest wybranie się na czarny szlak z Wilkowic. Należy udać się do Hucisk i po przejściu mostu na Zimniku skręcić w lewo w ulicę Pieczarkową. Następnie podążać pod górę ścieżką, która prowadzi za białym domem. Po około 30 minutach marszu zobaczymy Skałę Czarownic. Stojąc na niej, można podziwiać malownicze widoki na okolicę. 

CZYTAJ TAKŻE:

Mimo że Skała Czarownic na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się niczym szczególnym, to jej historia i legendarne opowieści sprawiają, że warto ją odwiedzić. To miejsce przyciąga tych, którzy kochają tajemnicze historie i chcą odkrywać nieznane zakątki Polski.

Poniżej materiał wideo

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry