Nauczyciele świętowali w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej – odebrali okolicznościowe nagrody.

fot. Paweł Sowa Wydział Prasowy UM w BB

13 października to dzień szczególny dla polskiego systemu edukacji. W Teatrze Polskim w Bielsku-Białej odbyły się uroczyste obchody Święta Edukacji Narodowej. Prezydent Jarosław Klimaszewski wziął udział w wydarzeniu, wręczając 163 nauczycielkom i nauczycielom okolicznościowe nagrody.

Święto Edukacji w Bielsku-Białej- prezydent z podziękowaniami dla nauczycielami

Jarosław Klimaszewski podkreślił, że poziom nauczania w Bielsku-Białej pozostaje na bardzo wysokim poziomie. To zasługa zaangażowanych nauczycieli, którzy nieustannie dbają o rozwijanie umiejętności uczniów i wspierają ich w zdobywaniu wiedzy. To ogromny sukces, który zasługuje na uznanie i docenienie.

– Serdecznie wam dziękuję za kolejny wspólny rok. Edukacja to taka dziedzina, w której cały czas coś się dzieje i nie zawsze jest to przyjemne. Powoli zapominamy o pandemii, jednak nadal mierzymy się z jej skutkami, gdy chodzi o kondycję psychiczną dzieci i młodzieży. Bez was nie potrafilibyśmy walczyć z tym problemem – zwracał się do nauczycieli prezydent. 

Nauczyciele otrzymali sporo nagród

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej 163 nauczycielek i nauczycieli otrzymało z rąk prezydenta nagrody okolicznościowe. To symboliczne gesty docenienia ich pracy i poświęcenia. Warto jednak dodać, że łącznie wręczono 172 nagrody, ponieważ kilka osób zostało uhonorowanych wcześniej.

Dodatkowo, Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu, Ewa Szymanek Płaska, została odznaczona Senackim Medalem Orła Białego i Medalem Sejmu Rzeczpospolitej za jej wyjątkowy wkład w rozwijanie edukacji.

W części artystycznej spotkania aktorzy Teatru Polskiego zaprezentowali przeboje Kory Jackowskiej i Manamu. Zebrani usłyszeli m.in. Boskie Buenos. Kocham Cię, kochanie moje, Szare miraże, Lucciola, Cykady i wiele innych w nowych aranżacjach Jacka Obstarczyka.

W uroczystości w Tetrze Polskim liczny udział wzięli zaproszeni goście, wśród których byli m.in. senator Agnieszka Gorgoń-Komor, posłowie: Przemysław Koperski, Mirosława Nykiel, Małgorzata Pępek, Mirosław Suchoń; samorząd Bielska-Białej reprezentowali przewodnicząca Rady Miejskiej Dorota Piegzik-Izydorczyk oraz radni: Konrad Łoś, Piotr Kochowski, Marcin Litwin, Urszula Szabla i Małgorzata Zarębska. 

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt