Natalka z Milówki potrzebuje naszej pomocy !

zbiórka Natalia Kubień

Natalka przyszła na świat razem ze swoją ukochaną siostrą bliźniaczką – Weroniką. Po 7 miesiącach od urodzenia zaczęły się poważne problemy, które trwają do dziś. Aktualnie Natalka ma 8 lat.

Problemy Natalki zaczęły się, gdy miała 7 miesięcy – kłopoty z równowagą, przestała gaworzyć, siedzieć i bawić się zabawkami. Rodzice przez trzy lata jeździli po szpitalach i konsultowali się z lekarzami aby zdiagnozować źródło problemów. Natalia jest jednym z szesnastu dzieci w Polsce, które choruje na bardzo rzadką chorobę genetyczną – zespół Aicardiedo-Goutieresa (AGS). Choroba powoduje upośledzenie psychiczne i fizyczne o bardzo różnym natężeniu. Na dodatek na całym świecie jest niewielu lekarzy, którzy specjalizują się w tej chorobie.

Od momentu usłyszenia diagnozy rodzice walczą o zdrowie Natalki. Na szczęście, zostali zakwalifikowani do badań nad eksperymentalną terapią opracowywaną w USA, która zatrzymała chorobę. Dziewczynka zaczęła ruszać nóżkami i rączkami, próbuje gaworzyć i się uśmiechać. Niestety pomimo intensywnej terapii i codziennej rehabilitacji, zaburzenia napięcia mięśniowego przyczyniły się do zwichnięcia prawego i uszkodzenia lewego biodra. Obecnie najpilniejszą potrzebą jest zoperowanie bioder, które uszkodzone uniemożliwią dalszy rozwój Natalii.

Prosimy z całego serca – pomóżcie Natalce wykorzystać szansę. Im dłużej zwlekamy, tym ryzyko powikłań wzrasta. Czas jest tutaj kluczowy. Nasza córeczka pomimo swojej choroby jest pogodna, radosna i zaraża swoim uśmiechem innych. Chcemy zapewnić jej wszystko. Pragniemy w końcu, po 8 latach, usłyszeć od niej „Mamo, Tato, kocham Was”. Bo wiemy i widzimy, że tak jest. Nie jesteśmy w stanie sami sfinansować operacji, dlatego zwracamy się do Waszych serc o pomoc.

Link do zbiórki dostępny TUTAJ.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt