Nastoletni mieszkańcy powiatu żywieckiego dopuścili się kradzieży quada

Nawet 5 lat w więzieniu może spędzić trzech nastoletnich mieszkańców powiatu żywieckiego, którzy ukradli quada. Ich szybkie zatrzymanie było możliwe dzięki reakcji świadka, który widząc sytuację poinformował o niej stróżów prawa. Nastolatkowie trafili do policyjnego aresztu, a quad do prawowitego właściciela.

Kilka dni temu tuż po 21.00 dyżurny komisariatu Policji w Węgierskiej Górce otrzymał informację, że z posesji znajdującej się w Ciścu grupa mężczyzn kradnie quada. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Już po chwili zauważyli uciekających mężczyzn. Po krótkim pościgu zatrzymali dwóch 18-latków oraz 17-latka. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Policjanci odzyskali skradziony pojazd, którego wartość wynosi 2 tysiące złotych. Jak ustalili śledczy, w kradzież zamieszani byli również trzej nieletni w wieku 14 i 16 lat. O ich dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich. Pozostali sprawcy usłyszeli zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi im kara nawet 5 lat więzienia. 

Przypominamy, że niezmiennie od 2011 roku trwa kampania społeczna “Nie reagujesz-akceptujesz”. Celem przedsięwzięcia jest uwrażliwienie mieszkańców na wszelkiego rodzaju naruszenia prawa. Przypominamy, że brak reakcji społeczeństwa na tego rodzaju sytuacje, rozzuchwala przestępców. Nieustannie liczymy na Państwa pomoc i dziękujemy za każdą informację, która może wpłynąć pozytywnie na bezpieczeństwo.

Informacje o każdym przypadku naruszenia prawa można zgłaszać anonimowo, dzwoniąc pod bezpłatny, alarmowy numer telefonu 112. Każdy sygnał od Państwa pozwoli na podjęcie przez policjantów natychmiastowej interwencji, a w konsekwencji zatrzymanie sprawców.

źródło: KPP Żywiec

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt