Narty z dzieckiem w Szczyrku – Najlepsze rodzinne stoki narciarskie

foto: szczyrkowski.pl

Beskid Śląski to raj dla miłośników zimowych sportów, a także idealne miejsce do nauki jazdy na nartach dla dzieci. W tej malowniczej krainie znajdują się liczne stacje narciarskie, które oferują zarówno łatwe trasy dla początkujących, jak i wyzwania dla bardziej zaawansowanych narciarzy. Dla rodzin z dziećmi mamy kilka propozycji, które z pewnością zachwycą całe rodziny.

Szczyrk Mountain Resort: Wielki Ośrodek Narciarski

Szczyrk Mountain Resort to jeden z największych ośrodków narciarskich w Polsce, usytuowany na zboczach Małego Skrzycznego i Wierchu Pośredniego. Oferuje aż 23 km tras zjazdowych o różnym stopniu trudności, w tym 5 km tras oświetlonych. Trasy te są bardzo zróżnicowane — dla przykładu obecna tu czarna trasa jest jedną z tych najbardziej wymagających w okolicy. Jeżeli jednak chcecie sprawdzić się na trasach mniej niebezpiecznych, to nie musicie się niczym martwić, gdyż możecie wybrać jedną z 4 tras czerwonych i 11 tras niebieskich.

szczyrk mountain resort

To, co łączy wszystkie z nich to doskonałe przygotowanie przy pomocy ratraków, a gdy nadejdzie taka potrzeba — są one naśnieżane na bieżąco. Warto też skorzystać z obecnych tu szkół narciarskiej wypożyczalni sprzętu czy przedszkola narciarskiego — idealnego dla najmłodszych. Co ważne, do dyspozycji wszystkich osób odwiedzających Szczyrk Mountain Resort oddano też bar i chill bar oraz przestronną restaurację. To miejsce nie tylko zapewni rozrywkę dzieciom, ale także stworzy wyjątkowe warunki dla całych rodzin, które pragną spędzić czas na nartach.

Kompleks Narciarski Biały Krzyż: Doskonałe Warunki dla Maluchów

Biały Krzyż to klasyczna stacja narciarska w Szczyrku, znana ze świetnych warunków dla dzieci. Działają tu dwa wyciągi, które pomagają początkującym narciarzom oswajać się z nartami. Krótszy z nich to 200-metrowy Bartuś, dłuższy – Biały Krzyż – ma 300 m. Tutaj trzeba wyraźnie powiedzieć, że żaden nie jest taśmą, która często ułatwia dzieciom oswajanie się z nartami. Ale prawda jest taka, że jeśli Wasze maluchy nie mają szczególnie dużych obaw przed klasycznymi wyciągami (mowa o orczyku i talerzyku), to spokojnie dadzą sobie radę. Tym bardziej, że instruktorzy w szkółce są niezwykle mili i naprawdę wiedzą, jak postępować z dziećmi.

Całość jest dobrze oświetlona i wyratrakowana, a wzdłuż stoków można też zjeżdżać na sankach – byle ostrożnie. A skoro już jesteśmy przy zaletach, to nie mogliśmy zapomnieć o tym, że z reguły to pierwsza otwierana i ostatnia zamykana stacja, bo ze względu na wysokość, śnieg utrzymuje się tu wyjątkowo długo. Dla rodzin z dziećmi to miejsce to gwarancja doskonałej zabawy na nartach.

Stacja Skrzat-Krasnal: Nauka Jazdy dla Najmłodszych

Dobrym miejscem na naukę jazdy dla zupełnie początkujących maluchów w Szczyrku będzie też stacja Skrzat-Krasnal, która w zasadzie przypomina większą i fajniejszą oślą łączkę. Jest położona znacznie niżej niż Biały Krzyż, w okolicy Czyrnej (jedna z dzielnic Szczyrku), przez co dojazd samochodem może okazać się łatwiejszy. Na miejscu są dwa wyciągi – oba mają około 200 m długości; trasy biegną przez otwarty teren, są łagodne i dobrze oświetlone. Co więcej, na terenie kompleksu działa tor pontonowy, więc nawet niechętne nartom szkraby będą mogły poszaleć.

Na terenie stacji znajdziecie też inne ważne miejsca – wypożyczalnię sprzętu i szkółkę narciarską. A jak już jesteśmy przy szkółce, to mamy dla Was dobrą wiadomość – instruktorzy udzielają lekcji także poza własną stacją. Więc jeśli w trakcie pobytu zdecydujecie się na wyciągi o większym stopniu trudności, możecie nie zmieniać instruktora, tylko poprosić go o przyjazd w inne miejsce. Dzięki temu już niejeden rodzic, który ambitnie wybrał się na narty z dziećmi, uniknął płaczu. Stacja Skrzat-Krasnal to doskonałe miejsce na naukę nart dla najmłodszych, a także gwarancja bezpiecznej zabawy.

Kaimówka, czyli Rodzinna Stacja Narciarska w Szczyrku

Kaimówka to kolejna niewielka stacja, na której początkujący i dzieci mogą się czuć zupełnie bezpiecznie. Właściciele co roku otwierają trzy wyciągi (choć uczciwie trzeba powiedzieć, że z działaniem największego z nich czasami są problemy i zdarza się, że jest nieczynny).

Początkujących można wysłać na oślą łączkę z wyciągiem taśmowym. Taśma ma tylko 50 m, więc maluchy mają satysfakcję z liczby zjazdów, a przy okazji nie są wymęczone. A jak tylko załapią podstawy, można je zabrać na dwa dłuższe wyciągi. Jeden z nich ma 120 m, drugi – 400. To miejsce jest idealne dla rodzin, które chcą rozpocząć naukę jazdy na nartach swoim dzieciom. Mimo że bywa tu pewne utrudnienie związane z dostępnością największego wyciągu, to Kaimówka oferuje świetne warunki dla początkujących narciarzy.

Beskid Sport Arena: Dla Początkujących i Zaawansowanych

Beskid Sport Arena to doskonałe miejsce dla początkujących narciarzy. Posiada świetną szkółkę narciarską i 200-metrową niebieską trasę z osobnym wyciągiem. Na początkujących czeka tu świetna szkółka narciarska i zlokalizowana tuż obok 200-metrowa niebieska trasa z osobnym wyciągiem. Warto się tam wybrać, nawet jeśli już dawno jesteście na wyższym poziomie zaawansowania – widoki są zniewalające. Odnośnie trudniejszych tras – macie do wyboru jeszcze trzy opcje zjazdu: długą niebieską nitkę, która przez las i tunel zaprowadzi Was aż do restauracji, krzyżującą się z nią czerwoną trasę i dość stromy, czarny zjazd dla zaawansowanych.

Poza tym przy górnej stacji czeka grawitacyjny tor saneczkowy – sanki rozpędzają się tam nawet do 40 km/h, a liczne zakręty i zmiany wysokości gwarantują fantastyczną zabawę. Oczywiście, wszystko jest bezpieczne i przemyślane, więc Waszym szkrabom nic się nie stanie. Z kolei na dole, przy restauracji i wypożyczalni sprzętu, powstał zimowy plac zabaw z torem pontonowym, miejscem na spokojniejsze wygłupy z sankami i sztabem opiekunów. Beskid Sport Arena oferuje doskonałą rozrywkę zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy, a także dla rodzin z dziećmi.

Podsumowanie

Beskid Śląski to doskonałe miejsce na zimowy wypoczynek z dziećmi. Wybierając się na narty do Szczyrku, macie pewność, że Wasze pociechy będą miały nie tylko dobrą zabawę, ale także doskonałe warunki do nauki jazdy na nartach. Pamiętajcie o wyborze odpowiedniej stacji narciarskiej, dostosowanej do umiejętności Waszych dzieci, i cieszcie się zimową przygodą w Beskidzie Śląskim. Oto nasza propozycja najlepszych miejsc na narty dla dzieci w Szczyrku.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry