Największy Pumptrack w regionie już jest Otwarty!

W Gminie Lipowa można już korzystać z największego pumptracka w regionie. Długość toru wynosi 152 metrów , jest także mniejszy tor dla dzieci o długości 40 metrów.

“Dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym udało nam się zrealizować kolejną inwestycję. A w ostatnich dniach dopełniliśmy formalności i otworzyliśmy największy pumptrack w regionie, oraz mniejszy tor obok niego! Myślę, że ten obiekt będzie kolejną atrakcją w naszej gminie.
 
W związku z tym zwracam się do wszystkich użytkowników tego miejsca z apelem! Szanujmy takie miejsca! Pisze o tym, bo jeszcze przed oddaniem tego obiektu już został pomalowany sprejem, zaśmiecony, teraz niektórzy zamiast jeździć po torze, jeżdżą po trawie z rolki, która musi się zakorzenić. Dbajmy o takie obiekty, żeby każdy mógł tam z przyjemnością przychodzić i spędzać czas.” – pisze Jan Góra, Wójt gminy Lipowa. 
 
Wójt wspomniał także że obiekt od jutra będzie monitorowany. 

Pumptrack:

Tor zbudowany jest z użyciem asfaltu lub innej nawierzchni pozwalającej na długotrwałe użytkowanie bez konieczności częstej konserwacji. Tor ma kształt zamkniętej pętli z delikatnymi muldami, które powodują, że jazda na rowerze nie wymaga pedałowania. Nazwa pump track wiąże się z ruchem podczas pompowania (pumping motion), kiedy poruszając się na torze sylwetka cyklisty wykonuje ruch „góra–dół”.

Na torze mogą jeździć zarówno dorośli jak i dzieci. Rozgrywane są również zawody z pomiarem czasu.

źródło/foto FB Jan Góra

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt