Największy festiwal muzyczny w Żywcu – wstęp BEZPŁATNY. Kto wystąpi? – WIDEO

To będzie niezwykłe spotkanie muzycznych kultur, tradycji i styli! Gwiazdy światowego formatu, utalentowani młodzi artyści z różnych kontynentów, a także najpopularniejsi polscy artyści czerpiący z folkowych tradycji. Widzowie w Żywcu będą mogli obejrzeć oba koncerty za darmo! Jacy artyści zawitają do naszego mista?

Cztery Strony Folku w Żywcu

Telewizja Polska zaprasza na dwa wyjątkowe wieczory z muzyką korzeni na żywo. „Cztery Strony Folku – Międzynarodowy Festiwal Muzyczny w Żywcu” na antenie TVP2 zagości już w weekend 8-9 lipca. Koncerty rozpoczną się o godz. 20:00. Bramki do amfiteatru Pod Grojcem gdzie odbędzie się koncert zostaną otwarte zarówno w sobotę, jak i w niedzielę o godzinie 19.00. A jeszcze wcześniej, od godz. 14:30, zacznie działać miasteczko festiwalowe, które zlokalizowane zostanie na obiektach LKS Łucznik Żywiec.

Dodatkową atrakcją dla widzów będzie możliwość udziału w loterii i zdobycia nagrody rzeczowej lub finansowej w wysokości 50 000 zł.

Cztery strony Folku - miasteczko festiwalowe

Cztery Strony Folku - kto wystąpi?

W sobotę o nagrodę polskiej publiczności rywalizować będą wykonawcy z różnych stron świata. Wśród nich gwiazda tegorocznego Konkursu Eurowizji, fenomenalna Portugalka Mimicat oraz ukraińska grupa Go_A, która skradła serca fanów Eurowizji w 2021 roku. O uznanie widzów powalczą również: czerpiąca z afrykańskich tradycji, oryginalna formacja Fulu Miziki z Demokratycznej Republiki Konga, kubański gitarzysta i wokalista Eliades Ochoa  związany niegdyś  z legendarnym Buena Vista Social Club uwiecznionym w kultowym filmie Wima Wendersa, Serb Boban Marković znany m.in. z udziału w kinowych hitach Emira Kusturicy,  gruziński żeński zespół Trio Mandili, słowacki zespół folkowy Hrdza, a także młody niezależny artysta z Kanady – Theo Lawrance. Każdy z uczestników plebiscytu wykona dwa utwory – kompozycję oryginalną i popularny cover  w folkowej aranżacji.

Wśród gości specjalnych sobotniego koncertu nie zabraknie takich osobowości scenicznych jak: Halina Mlynkova, Karolina Lizer, grupa InoRos i zespół Pieczarki.  

Sobotni koncert poprowadzą: Katarzyna Sanocka i Aleksander SIkora.

Atrakcji nie zabraknie także podczas niedzielnego koncertu, który upłynie pod znakiem polskiej muzyki regionalnej. Wystąpią: Fiś Banda, Basia Gąsienica-Giewont, Ania Gąsienica-Byrcyn, Zazula, kapela Ciupaga, Ania Adamowska Czupryn, Tulia, Staszek Karpiel-Bułecka, Agnieszka Cudzich, Mateusz Ziółko, ZPIT Bytów, Weronika Korthals, Tęgie Chłopy oraz Halina Mlynkova.

Wieczór uświetni występ żywiołowej, ukraińskiej formacji Kalush Orchestra, która przed rokiem triumfowała w finale Konkursu Piosenki Eurowizji w Turynie.

Niedzielni koncert poprowadzą: Aneta Legierska i Tomasz Wolny.

Obydwa festiwalowe dni uświetnią również występy gwiazd wieczoru. 9 lipca (niedziela) gwiazdą wieczoru będzie legendarny zespół The Gipsy Kings – twórcy takich międzynarodowych hitów jak „Bamboleo”, „Volare” czy „Djobi”. Z kolei 8 lipca (sobota) na scenie zobaczymy Macy Grey ze Stanów Zjednoczonych.

Organizatorem festiwalu jest Telewizja Polska. Oficjalnym partnerem imprezy jest miasto Żywiec.

„Cztery Strony Folku – Międzynarodowy Festiwal Muzyczny w Żywcu”- 8 i 9 lipca, TVP2, godz. 20:00

Spot Cztery Strony Folku w Żywcu

Poniżej przedstawiamy oficjalny spot promujący dwudniowe wydarzenie Cztery Strony Folku w Żywcu.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt