Najlepsze Atrakcje w Bielsku-Białej: Odkryj Urok Miasta Pod Beskidami

bielsko-biała
foto: FB slawolot.pl

Bielsko-Biała to malownicze miasto położone u stóp Beskidów, oferujące bogactwo atrakcji dla turystów i miłośników przyrody. Od historycznych miejsc, przez malownicze szlaki turystyczne, po fascynujące miejsca rozrywki – to miasto ma wiele do zaoferowania. Przygotowaliśmy dla Ciebie przewodnik po najlepszych atrakcjach w Bielsku-Białej.

Rynek Bielsku-Białej - Serce Miasta

Rynek to niekwestionowana perła Bielska-Białej. To wspaniały plac z zabytkowymi kamienicami, malowniczą fontanną przedstawiającą boga mórz – Neptuna oraz kopią pomnika św. Jana Nepomucena z XIX wieku. Położony w centrum tak zwanego „Wzgórza Miejskiego”, Rynek jest sercem miasta.

W zachodniej części placu znajduje się przestrzeń, na której ustawiana jest estrada, niezbędna podczas wydarzeń kulturowych odbywających się właśnie na miejscowym Rynku. W części wschodniej i północnej rozpościerają się urokliwe aleje drzew, tworząc wyjątkową atmosferę tego miejsca. Rynek Bielski to idealne miejsce na spacer, zakupy w lokalnych sklepach i delektowanie się urodą tego miasta.

BB Zamek Książąt Sułkowskich fot. P. Komander 2016 małe

Studio Filmów Rysunkowych - Miejsce Narodzin Polskich Bohaterów

Bielsko-Biała to także miejsce narodzin słynnych postaci znanych z polskich kreskówek – Bolka i Lolka czy Reksia. To właśnie tu znajduje się Studio Filmów Rysunkowych, które od 1947 roku przyciąga miłośników animacji.

Chociaż studio jest otwarte przede wszystkim dla grup zorganizowanych, to istnieje również możliwość dołączenia do fascynujących wycieczek. Studio Filmów Rysunkowych powstało jako Eksperymentalne Studio Filmów Rysunkowych przy redakcji Trybuny Robotniczej. Pierwsze filmy tworzone w tym miejscu były adresowane do dorosłych widzów.

Szlaki Turystyczne - Odkryj Beskidzkie Piękno

Bielsko-Biała to brama do beskidzkich przygód. Na obrzeżach miasta rozciąga się wiele szlaków turystycznych, które prowadzą do urokliwych szczytów jak Kozia Góra, Klimczok, Magura Wilkowicka, Szyndzielnia czy Chrobacza Łąka.

W otoczeniu beskidzkich gór znajduje się malownicza dolina potoku Wapienica. To miejsce odkryte przez żonę księcia bielskiego Jana Sułkowskiego – Luzię Sułkowską w XIX wieku. Potoczna nazwa doliny, czyli „Dolina Luizy”, pochodzi od jej imienia. To magiczne miejsce szybko stało się popularnym celem wycieczek bielszczan.

Dolina Wapienicy to najstarszy ekologiczny park w Polsce. Szlaki turystyczne przecinają tę urokliwą dolinę, oferując wspaniałe widoki oraz dostęp do zapory im. Ignacego Mościckiego i malowniczego jeziora.

Enduro Trails - Kręte Ścieżki dla Miłośników Rowerów

Górskie ścieżki rowerowe Enduro Trails w Bielsku-Białej to miejsce, które przyciąga miłośników adrenaliny i rowerów górskich z całej Europy. Tu dostępnych jest cztery ścieżki o zróżnicowanym stopniu trudności, które zapewniają niezapomniane przeżycia.

Centrum ścieżek oraz punkt informacyjny znajdują się u stóp Koziej Góry. To miejsce słynie z najnowocześniejszej kolejki gondolowej w Polsce, która umożliwia wjazd na szczyt o wysokości 1030 m n.p.m. Kozia Góra natomiast oferuje najdłuższy w Europie tor saneczkarski, stanowiąc doskonałe miejsce na zimowe rozrywki.

Zamek Książąt Sułkowskich - Historia i Sztuka

Zamek Książąt Sułkowskich to fascynujące miejsce o głębokiej historii. Zbudowany w XIV wieku przez Piastów cieszyńskich, z biegiem czasu przekształcany przez kolejnych właścicieli.

Modernizacja przeprowadzona przez księcia Ludwika Sułkowskiego w połowie XIX wieku nadała budowli współczesny, eklektyczny wygląd. Dziś zamek jest siedzibą Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej.

Wnętrza zamku zachwycają oryginalnym wystrojem, a ekspozycje muzealne ukazują historię regionu oraz bogactwo kultury Śląska Cieszyńskiego.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry