Nad Jeziorem Żywieckim powstaje osiedle z krytym basenem, prywatna plażą i przystanią.

laguna Beskidów żywiec

Ponad 400 mieszkań, spa, kryty basen, wyspa z plażą czy przystań dla łodzi. Mowa tu o kompleksie apartamentowców które powstają nad brzegiem Jeziora Żywieckiego.

Osiedle Laguna Beskidów nad Jeziorem Żywieckim

Osiedle położone jest w Zarzeczu, nad samym brzegiem Jeziora Żywieckiego. Jego otoczenie słynie z wyjątkowych walorów krajobrazowych. Górskie jezioro malowniczo wcina się pomiędzy zbocza Beskidu Małego, sięgając po granice Kotliny Żywieckiej i samego Żywca. Jezioro chętnie odwiedzane jest przez żeglarzy, wędkarzy i plażowiczów. W jego okolicy znajdują się też liczne trasy rowerowe oraz bazy do pieszych wypadów na Babią Górę, Pilsko i Skrzyczne, a zimą – na narty do Szczyrku.

Kompleks apartamentowców został zaprojektowany przez bielską pracownię Archas Design. – W koncepcji wykorzystaliśmy wyjątkowe atuty lokalizacji – mówi architekt Maciej Zuber, właściciel Archas Design. – Niewysokie budynki miały wtapiać się w otoczenie nie zakłócając sąsiadom widoku na jezioro i góry. Ich horyzontalne usytuowanie w terenie i zachowanie pomiędzy nimi dużych odległości, pozwoliły osiągnąć efekt doskonałej ekspozycji urokliwego pejzażu.

Architektura zaproponowana przez Archas Design nawiązuje do tradycyjnego górskiego budownictwa. Inspirowana jest lokalną kulturą oraz klimatem zaczerpniętym z alpejskich kurortów. Ostre linii dachów odnoszą się do górskich szczytów, zaś jasne elewacje z akcentami grafitu oraz drewnianych lameli odbijają się na tle porastających zbocza lasów w migocącym lustrze wody. Nowoczesny charakter podkreślają wielkopowierzchniowe przeszklenia i przezierne balustrady. Panoramiczne okna na ostatniej kondygnacji dochodzą nawet do pięciu metrów wysokości. Budynki posiadają liczne tarasy i duże balkony przebiegające na całej długości mieszkań. Wszystko po to, by mieszkańcy mogli napawać się bliskością natury. A jeśli ktoś zapragnąłby innej perspektywy, to może skorzystać z przeszklonej windy widokowej w budynku położonym najbliżej jeziora.

Laguna Beskidów powstaje na powierzchni 4 ha. Największy z budynków (A) z 97 mieszkaniami przekazano już do użytkowania lokatorom. Otaczają go zielone skwery i uliczki a do jeziora prowadzi oświetlona aleja. W dwóch kolejnych budynkach (B i C), gdzie znajduje się łącznie 109 mieszkań, trwają ostatnie prace wykończeniowe. Rozpoczęła się też budowa i projektowanie kolejnych trzech obiektów. Za dwa lata osiedle składać się będzie z sześciu budynków z 427 mieszkaniami.

Szczególnie ciekawie zapowiada się ostatni etap inwestycji, w którym powstanie kryty basen, zielony taras z jacuzzi na dachu jednego z budynków, a także przystań na wyspie sąsiadującej z osiedlem.

– Nabrzeże wraz z infrastrukturą rekreacyjną ma być atrakcyjnym uzupełnieniem oferty osiedla apartamentów z sektora premium – mówi Kacper Habdas, przedstawiciel spółki Kombi Invest, która jest inwestorem Laguny Beskidów. – Po umocnieniu brzegów wyspy kamieniami, planujemy na niej budowę przystani do dokowania łodzi oraz zaplecze gastronomiczne i sanitarne.

Projekt przewiduje uruchomienie nad wodą wypożyczalni sprzętu wodnego, restauracji i cocktailbaru, strażnicy wodnego pogotowia, przebieralni i toalet. Na wyspę prowadzi promenada, wzdłuż której powstanie odcinek traktu pieszo-rowerowego wokół Jeziora Żywieckiego.

We wszystkich budynkach dostępne będą dla mieszkańców sauna i wellness, sala fitness, rowerownia i narciarnia. Na terenie osiedla zaplanowano też boisko wielofunkcyjne i place zabaw.

Wszystkie apartamenty wyposażone będą w system inteligentnego sterowania, który pozwoli na zdalną regulację oświetleniem, ogrzewaniem i nasłonecznieniem. Mieszkania wyposażone zostaną również w nowoczesną wentylację higrosterowaną dla zapewnienia właściwej wilgotności powietrza w apartamentach nad jeziorem.

Osiedle znajduje się zaledwie kilkanaście minut jazdy od Żywca, Szczyrku i Bielska-Białej. Przebiegająca w odległości 5 km od Laguny droga ekspresowa S1 gwarantuje łatwy dojazd ze wszystkich stron Polski, jak również Czech i Słowacji. Ze dużych miast aglomeracji śląskiej dojedziemy do Laguny bezpośrednim pociągiem Kolei Śląskich.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry