Groźny karambol na S1 z udziałem ośmiu samochodów. Kilka osób trafiło do szpitala.

foto. żywiec112

W poniedziałkowy poranek mieszkańcy powiatu żywieckiego zmagali się z trudnymi warunkami drogowymi, spowodowanymi gołoledzią. W ciągu zaledwie dwóch godzin doszło do kilku wypadków, w których ucierpiało kilka osób. 

Gołoledź przyczyną wypadków na drogach powiatu żywieckiego

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w miejscowości Lipowa, gdzie doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów. W wyniku tego incydentu dwie osoby odniosły obrażenia, a droga została całkowicie zablokowana. Służby natychmiast podjęły działania, wyznaczając objazdy dla kierowców. 

Drugie zdarzenie miało miejsce na drodze ekspresowej S1 na wysokości Pietrzykowic, gdzie doszło do zderzenia sześciu pojazdów. Dwie osoby w tym zdarzeniu zostały poszkodowane. Z urazem głowy i kręgosłupa trafiły do szpitala. Aby wyjąć z pojazdu jedną z nich, konieczne było użycie specjalistycznego sprzętu. W  utworzonym przez zdarzenie korku, doszło do następnej kolizji, w której udział wzięły dwa kolejne pojazdy. Utrudnienia trwały ok. 3 godziny.

Trzecie zdarzenie miało miejsce ponownie w Łodygowicach, gdzie ciężarówka wpadła do rowu na ulicy Żywieckiej. Na szczęście, nie ma informacji o osobach rannych, jednak konieczne jest zastosowanie objazdów dla kierowców. Akcja usuwania pojazdu z rowu nadal trwa.

Źródło: Eska.pl, Radio Bielsko

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt