MPWiK w Żywcu ostrzega przed oszustami !

Woman filling glass with water from tap in kitchen, closeup

Firma MPWiK w Żywcu została zaniepokojona pojawieniem się oszustów, którzy podszywają się pod pracowników i próbują wyłudzić zaległe płatności. Pracownicy wydali komunikat w tej sprawie.

MPWiK to renomowane przedsiębiorstwo, które zajmuje się dostarczaniem wody i oczyszczaniem ścieków w naszym regionie. Oszuści często wybierają takie firmy, ponieważ mają one stały kontakt z klientami i regularnie dokonują rozliczeń finansowych. Oszustwa finansowe są niestety powszechnym problemem w dzisiejszych czasach, dlatego tak ważne jest, aby być czujnym i nie ulegać próbom wyłudzeń.

Ważnym element identyfikacji, który pomaga rozpoznać prawdziwych pracowników od oszustów jest legitymacja służbowa. Jeśli zdarzy się sytuacja, w której pracownik nie posiada jej przy sobie lub odmawia pokazania, należy zgłosić ten incydent do służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne.

Pracownicy MPWiK wydali komunikat w tej sprawie: 

– Ostrzegamy przed oszustami podającymi się za pracowników MPWiK, którzy próbują windykować zaległe płatności naszych klientów. Nasze Przedsiębiorstwo nigdy nie działa w ten sposób! Przypominamy, że wszyscy nasi pracownicy posiadają przy sobie legitymacje służbowe i na Państwa życzenie są zobowiązani je okazać.

Co zrobić, jeśli podejrzewasz oszustwo?

Jeśli masz podejrzenia dotyczące oszustwa lub pojawiają się wątpliwości co do tożsamości osoby podającej się za pracownika MPWiK, pamiętaj o kilku ważnych krokach:

  1. Zwróć uwagę na legitymację służbową – Pracownicy MPWiK są zobowiązani do noszenia przy sobie legitymacji służbowej. Sprawdź, czy osoba, z którą masz kontakt, posiada ważną legitymację i czy wygląda ona autentycznie.

  2. Nie udostępniaj informacji osobistych – Jeśli ktoś podszywa się pod pracownika MPWiK i próbuje uzyskać od Ciebie dane osobowe lub informacje finansowe, nie udzielaj żadnych informacji. Prawdziwy pracownik MPWiK nigdy nie będzie wymagał od Ciebie takich informacji przez telefon lub wizytę domową.

  3. Skontaktuj się z MPWiK – Jeśli masz wątpliwości co do tożsamości osoby kontaktującej się z Tobą, skontaktuj się bezpośrednio z naszą firmą. Zadzwoń na nasz oficjalny numer lub odwiedź naszą siedzibę, aby potwierdzić, czy mamy pracownika o danej tożsamości.

  4. Zgłoś oszustwo – Jeśli stwierdzisz, że ktoś próbował Cię oszukać, zgłoś ten incydent odpowiednim służbom ścigania. W ten sposób możesz pomóc w zapobieżeniu dalszym oszustwom i ochronie innych potencjalnych ofiar.

foto. MPWiK Żywiec

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry