Możliwe burze – wydano ostrzeżenia dla powiatu bielskiego i żywieckiego

foto: Łowcy Burz Podbeskidzie

Wydano ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia dotyczące nadchodzących burz dla powiatów bielskiego i żywieckiego. Prognozy wskazują na możliwość wystąpienia niebezpiecznych zjawisk pogodowych.

Ostrzeżenia dla powiatów bielskiego i żywieckiego

Meteorolodzy przewidują, że burze mogą być związane z silnymi opadami deszczu. Suma opadów może wynieść od 20 mm do 35 mm, co może prowadzić do lokalnych podtopień. Takie intensywne opady deszczu mogą utrudniać warunki na drogach, dlatego kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność podczas poruszania się po zalanych trasach.

Oprócz intensywnych opadów deszczu, burzom mogą towarzyszyć silne porywy wiatru osiągające prędkość do 70 km/h. Takie warunki mogą powodować zniszczenia, w tym przewracanie drzew i uszkodzenia infrastruktury, takiej jak linie energetyczne. Dodatkowo, lokalnie możliwe są opady gradu, które mogą uszkadzać uprawy i pojazdy.

Ostrzeżenia meteorologiczne:

Burze

stopień: 1
prawd. 80%
Przebieg: Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Lokalnie grad.

Ważne:
Od: 2024-06-26 14:00
Do: 2024-06-27 00:00
Czas wydania: 2024-06-26 05:34

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt