Modelarze z Żywca wrócili ze złotymi medalami z Mistrzostw Polski!

W dniach 14-16 czerwca 2024 roku w Rokitnikach koło Chojnowa odbyły się 19. Mistrzostwa Polski Modeli Pływających sterowanych radiem. Wydarzenie to zgromadziło ponad 100 modeli i 70 zawodników z całej Polski, oferując niezapomniane widowisko pełne emocji i rywalizacji. Szczególnym sukcesem cieszyli się zawodnicy modelarni MCK Żywiec, którzy zaprezentowali niezwykłe umiejętności i determinację.

Modelarze z Żywca ze złotymi medalami

Wśród wielu wyróżniających się uczestników mistrzostw, 11-letni Andrzej Konicki z Żywca zdobył szczególne uznanie. Zdobył złoty medal i tytuł Mistrza Polski w kategorii modeli manewrowych, demonstrując niesamowitą precyzję i umiejętności. Jednak jego sukcesy nie kończą się na tym. Andrzej zaskoczył wszystkich, dostając się do czołówki seniorów w modelach makiet żaglowych, gdzie zdobył brązowy medal. Było to jego pierwsze podium w tej kategorii, a wyjątkowym momentem było stanąć na nim obok swojego trenera.

Bohdan Śliwa również wykazał się wyjątkowymi umiejętnościami, zdobywając złoty medal w modelach makiet żaglowych. Jego osiągnięcia były jeszcze bardziej imponujące, gdyż zdobył także złoto i Puchar Regat Open. Wyniki te potwierdzają jego dominację w tej dziedzinie oraz doskonałe przygotowanie do zawodów. Jego sukcesy są wynikiem wieloletniej pracy i pasji do modelarstwa, co jest inspiracją dla młodszych pokoleń.

Sukcesy żywieckich modelarzy na 19. Mistrzostwach Polski są doskonałym prognostykiem przed nadchodzącymi Mistrzostwami Świata, które odbędą się w lipcu na Węgrzech. Forma sportowa zawodników z Żywca wyraźnie rośnie, co daje nadzieję na kolejne medale i wyróżnienia na arenie międzynarodowej. Ich zaangażowanie, ciężka praca oraz wsparcie trenerów i całej społeczności modelarzy z Żywca przyczyniają się do nieustannego rozwoju i osiągania kolejnych sukcesów.