Spora liczba młodych ludzi z diecezji bielsko-żywieckiej jest w drodze na ŚDM – [FOTO]

Światowe dni młodzieży 2023

Światowe Dni Młodzieży 2023, czyli spotkanie młodych katolików z całego świata z Papieżem Franciszkiem, już niedługo odbędzie się w stolicy Portugalii – Lizbonie. To niesamowite doświadczenie wiary, miłości i spotkania z Bogiem, które zgromadzi ponad 400 uczestników z różnych zakątków diecezji beskidziej.

Uczestnicy Wyruszają Na Spotkanie Z Papieżem

Jako pierwsza wyruszyła grupa z Bielska-Białej, składająca się z 54-osobowej autokarowej ekspedycji. Ich podróż rozpoczęła się 21 lipca, a towarzyszyć im będą duchowni – ks. Mateusz Dudkiewicz i ks. Sebastian Otworowski. Dwa dni później wyruszyła, 25-osobowa grupa z parafii Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Cieszynie, pod przewodnictwem ks. Andrzeja Wołpiuka i ks. Łukasza Listwana. W sumie na spotkanie z papieżem Franciszkiem w Lizbonie w ramach Światowych Dni Młodzieży wybiera się około 400 osób z różnych zakątków beskidzkiej diecezji. Towarzyszyć im będzie ponad dziesięciu księży.

Wielu młodych starannie przygotowywało się do wydarzania, jakim jest uczestnictwo w największym spotkaniu młodych katolików na świecie. Finansowa bariera bywa przeszkodą, ale dzięki wieloletnim zbiórkom pieniędzy, wspierający mogą pozwolić sobie na uczestnictwo w ŚDM. Niektórzy pojadą na Światowe Dni Młodzieży po raz pierwszy, a dla innych będzie to kolejne niezapomniane doświadczenie, mając w pamięci poprzednie spotkania z papieżem w Krakowie w 2016 r. czy w odległej Panamie w styczniu 2019 r.

Motywacje Młodych - Wiara, Spotkania i Poszukiwanie Powołania

Wielu z nich wyrusza w podróż, by rozeznać swoje powołanie w życiu. To czas modlitwy, refleksji i poszukiwania drogi, którą chce podążać w przyszłości. Ponadto, każdy uczestnik zabierze ze sobą intencje modlitewne, które będą wspólnie wynosić do Boga w trakcie tego wyjątkowego spotkania.

„Chcemy zobaczyć w Lizbonie żywy Kościół, chcemy dzielić się i karmić wiarą, pragniemy poznać ludzi z całego świata, którzy podobnie jak my przeżywają swe młode życie w relacji z Chrystusem” – mówią zgodnie licealiści, studenci, oazowicze, maturzyści i inni młodzi ludzie

Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży

Grupy z diecezji bielsko-żywieckiej będą miały swoją bazę w Coimbrze, akademickim mieście położonym między Lizboną a Porto. Po przyjeździe dostaną konkretne wytyczne i zostaną skierowane do różnych parafii, tak jak grupa przybyła z Cieszyna, która będzie mieszkać w parafii Pombal.

Odbywają się również “Dni w diecezjach”, gdzie młodzież z beskidzkiej diecezji będzie spędzać czas w Coimbrze w towarzystwie Polaków z diecezji tarnowskiej, płockiej, gliwickiej, gnieźnieńskiej, a także z Francji, Włoch, Hiszpanii i Azji. To wspaniała okazja do nawiązania międzynarodowych więzi i dzielenia się swoją wiarą z ludźmi z różnych kultur i narodowości.

Po dniach spędzonych w Coimbrze, uczestnicy przemieszczą się do stolicy Portugalii, gdzie od 1 do 6 sierpnia odbędą się centralne obchody Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry