Mistrzostwa Polski Garmin Enduro Trails

Miłośnicy kolarstwa górskiego z kraju i z zagranicy 26 i 27 sierpnia pojawią się w Bielsku-Białej i w Szczyrku, aby wziąć udział w otwartych Mistrzostwa Polski Garmin Enduro Trails. 

W ostatni weekend sierpnia w Bielsku-Białej i Szczyrku, miłośnicy kolarstwa górskiego – w szczególności jego grawitacyjnej odmiany, jaką jest enduro – będą mogli zobaczyć najszybszych zawodników z kraju i zza granicy ścigających się w otwartych Mistrzostwa Polski Garmin Enduro Trails. Zawody te są jedyną w naszym kraju eliminacją do światowej serii enduro (Enduro World Series), co dodatkowo podnosi rangę imprezy.

Enduro zyskuje w ostatnich latach ogromną popularność. Powodem jest nie tylko rozwój odpowiedniej infrastruktury rowerowej w górach – jak np. trasy Enduro Trails w Bielsku-Białej i w Szczyrku – ale także sama forma tej dyscypliny. Enduro wybiera bowiem z kolarstwa górskiego to, co najfajniejsze: wycieczki z nieśpieszną eksploracją terenu i podziwianiem widoków oraz ściganie na najprzyjemniejszych, choć wymagających technicznie, odcinkach zjazdowych. Wyścig enduro jest więc długą wycieczką po górach, składająca się z odcinków podjazdowych pokonywanych wspólnie, bez pomiaru czasu oraz zjazdowych odcinków specjalnych (tzw. OS-ów), pokonywanych indywidualnie, na czas (wygrywa zawodnik, który pokona zjazdy w najkrótszym czasie).  

Tegoroczna wyścigowa wycieczka znów poprowadzona zostanie malowniczymi szczytami i graniami Beskidów, a zawodnicy pędzić będą w dół na czas po najlepszych trasach naszego regionu. Harmonogram i trasa zawodów zostanie podana do wiadomości w środę, 24 sierpnia, zawodnicy będą mogli się z nią zapoznać w czwartek i w piątek, a główny wyścig odbędzie się w sobotę. Listy startowe są już pełne.

Do oglądania przejazdów zapraszają organizatorzy zawodów, informując, że: leśne loże na trasach zawodów nie mają limitu miejsc i pomieszczą wszystkich kibiców (w środowym komunikacie określimy czas i najlepsze miejsca do kibicowania). 
Aktualne informacje o zawodach dodawane będą tu:
https://endurotrails.pl/zawody-1/o-zawodach 
https://www.facebook.com/Endurotrails 
https://www.facebook.com/events/735714490991807 
https://www.instagram.com/endurotrails/ 

źródło/foto UM Bielsko-Biała

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt