Mini Zoo w Żywcu: Atrakcja Dla Dzieci i Całych Rodzin

mini zoo park żywiec
foto: zywiec.pl

Jeśli jesteś rodzicem poszukującym idealnej atrakcji dla swojego dziecka, Mini Zoo w Żywcu jest miejscem, które powinieneś odwiedzić. To malownicze mini zoo znajduje się w Parku Zamkowym w Żywcu, często nazywanym również Parkiem Habsburgów. To miejsce jest prawdziwym rajem dla rodzin, oferującym wyjątkowe doświadczenia związane z przyrodą i zwierzętami.

Mimi Zoo w Żywcu zapewnia bliski kontakt z zwierzętami

Największą atrakcją dla naszych najmłodszych są zwierzątka hodowlane. W Mini Zoo w Żywcu spotkasz kozy, pawie, kury, kanarki, papugi, a nawet krowy i osiołki. Nie można zapomnieć o danielach podarowanych przez Parę Prezydencką. Dla tych, którzy marzą o przejażdżkach konnych, Mini Zoo współpracuje z Stajnią Miejską, gdzie można spotkać piękne konie i urocze kucyki. Kilka z tych koni to dary od samego Prezydenta Komorowskiego i jego żony Anny. Dzieci mają tutaj możliwość bliskiego kontaktu ze zwierzętami, co stanowi niezapomniane przeżycie.

Zwierzęta z Polski i Ze Świata

W Mini Zoo w Żywcu nie brakuje zwierząt rodem z polskiej wsi, takich jak kury, kaczki, kozy i gęsi. Jednakże, to także miejsce, gdzie spotkasz egzotyczne goście z odległych zakątków świata. Zwiedzając zoo, natrafisz na kangura i strusia. Twoje dzieci będą miały okazję spotkać sarnę i dzika, co na pewno wzbudzi ich ciekawość. W przestronnych klatkach można także podziwiać życie ptaków i mniejszych gryzoni.

Park Zamkowy - Więcej Niż Tylko Mini Zoo

Mini Zoo to tylko jedna z licznych atrakcji Parku Zamkowego w Żywcu. Zachęcamy całe rodziny do dłuższego spaceru, aby poznać wszystkie uroki tego miejsca. Park oferuje malownicze alejki i mostki nad rzeką, które zachęcają do eksploracji i zapewniają niezapomniane wrażenia zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Na terenie parku znajdziesz również uroczą kawiarnię, która mieści się w Domku Chińskim. Warto zatrzymać się tam na chwilę i wypić dobrą kawę podziwiając uroki parku . Warto również wybrać się na spacer brzegiem rzeki Koszarawa, która płynie niedaleko Mini Zoo.

Lokalizacja i godziny otwarcia Mini Zoo w Żywcu

  • Godziny zwiedzania Mini Zoo:
    • Wtorek-Sobota: 9:00 – 17:30
    • Niedziela: 11:00 – 17:30
    • Poniedziałek: Nieczynne
  • Bilety: Wstęp Bezpłatny
  • Parking: Bezpłatny, znajduje się przy ulicy Witosa, obok Stajni Miejskiej i Mini Zoo.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt