Miłosz Sabiecki z medalem podczas Igrzysk Europejskich w Bielsku-Białej

W tym roku Igrzyska Europejskie 2023 stanowią jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych. Gospodarzem tego prestiżowego turnieju jest również miasto Bielsko-Biała. To ogromne wyróżnienie dla naszego regionu. W ramach Igrzysk Europejskich w Bielsku-Białej odbywają się zawody karate. Za nami pierwszy dzień zmagań sportowych,  na których karateka Miłosz Sabiecki zdobył medal.

Miłosz Sabiecki z brązowym medalem

W ostatnich rozgrywkach karate w Bielsku-Białej doszło do niezwykłego osiągnięcia dla Polski. Miłosz Sabiecki, utalentowany polski karateka, zdobył brązowy medal w kategorii kumite o wadze 67 kg.

W swojej kategorii wagowej, pokazał swój niezwykły talent i determinację, co zaowocowało zdobyciem brązowego medalu. Mimo porażki w półfinale z Azerem Turalem Aghalarzadą, polski karateka zachował wysoką pozycję w turnieju i zdobył miejsce na podium.

Oprócz Miłosza Sabieckiego, inni polscy karatecy również brali udział w rozgrywkach karate w Bielsku-Białej. Niestety, Arkadiusz Kwaśniewski (60 kg), Maria Kerner (55 kg) i Maria Depta (50 kg) nie zdołali awansować do strefy medalowej. 

Warto również wspomnieć o rywalizacji w technice kata, gdzie Maksymilian Szczypkowski i Anna Kowalska reprezentowali Polskę. Choć nie zdobyli medalu, ich udział w turnieju przyczynił się do podniesienia prestiżu polskiego karate.

foto: TVP sport

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt