Mikołaj Adamczyk z Bielska-Białej – Najmłodszy zdobywca obozu pod Everestem.

fot. Szkoła Podstawowa nr 36

W Szkole Podstawowej nr 36 z Oddziałami Integracyjnymi uczniowie klas 1-3 mieli wyjątkową okazję poznać inspirującą historię Mikołaja Adamczyka z Bielska-Białej, który zdobył zimą bazę pod Mont Everestem. Ta niesamowita wyprawa uczyniła go najmłodszą osobą na świecie, która tego dokonała.

Mikołaj Adamczyk i jego wysokogórskie podboje

Mikołaj Adamczyk w 2022 roku, jako zaledwie 6-latek, zdobył zimą Everest Base Camp, położone na wysokości 5364 m n.p.m.
Jednak jego osiągnięcia to nie tylko baza pod najwyższą górą świata. Chłopiec odważnie wspiął się także na Annapurna Base Camp, położone na 4130 m n.p.m. To tylko część jego imponującego dorobku, który przewyższa osiągnięcia niejednego dorosłego alpinisty.

Podczas spotkania w szkole, ojciec Mikołaja, Łukasz Adamczyk, podzielił się z uczniami kulissami przygotowań do tej niezwykłej wyprawy oraz trudnościami, jakie napotkali podczas jej realizacji. Dzieci miały okazję zobaczyć trudne warunki, z jakimi mierzył się Mikołaj na prezentowanych filmach. Mogły także dotknąć specjalistycznego sprzętu oraz odzieży niezbędnej przy tego typu wyprawach.

Spotkanie z Mikołajem, inspiracją dla uczniów

Spotkanie stało się inspiracją dla uczniów, przypominając, że marzenia warto spełniać. Najważniejsze jest, aby dążyć do zamierzonego celu, nawet jeśli droga wydaje się trudna. Jak napisała Sylwia Waligóra, która uczestniczyła w spotkaniu z Mikołajem: “Jeżeli mamy marzenia, warto sięgać chmur, by je spełniać.”

CZYTAJ TAKŻE:

fot. Szkoła Podstawowa nr 36

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry