Mieszkaniec Żywca pojechał samochodem, wrócił radiowozem.

foto: Policja Bielsko

40-letni mieszkaniec Żywca wybrał się do sklepu samochodem i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że w organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. Jego jazdę slalomem zauważyli pracownicy sklepu i o sytuacji powiadomili policjantów.

Dyżurny żywieckiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie, że do jednego ze sklepów samochodem przyjechał najprawdopodobniej nietrzeźwy kierowca. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Zastali tam 40-latka. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Jak ustalili, mężczyzna w takim stanie kierował samochodem. 40-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet 2 lat więzienia. 

Policja po raz kolejny apeluje o rozsądek i rozwagę za kierownicą. Pamiętajmy, że alkohol obniża koncentrację, spowalnia reakcję oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Tym samym uniemożliwia bezpieczne poruszanie się po drodze i często prowadzi do śmierci zupełnie przypadkowych osób.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt