Mieszkańcy alarmują, że znajdują w swoich ogrodach dziwne ,,węże”.

W ostatnich dniach Ośrodek Rehabilitacji “Mysikrólik” otrzymał kilka wezwań ze strony wystraszonych osób, które przekonywały, że w ich ogrodach pojawiły się tajemnicze węże. Jednakże zgodnie z relacją pasjonatów Mysikrólika, sytuacja ta ostatecznie miała szczęśliwe zakończenie, a niecodzienne wydarzenia okazały się być zaskakującym przykładem adaptacji w świecie przyrody.

Niezwykła metamorfoza: Gąsienice udające węże

Po dokładnym badaniu i obserwacji zaobserwowanych stworzeń, okazało się, że nie były to węże, jak pierwotnie się wydawało. Zamiast tego, mieszkańcy mieli do czynienia z gąsienicami, które na etapie swojego życia przyjmują formę imitującą węże. Ten fenomenalny mechanizm obronny występuje u dwóch gatunków: zmrocznik gładysz oraz postojak wiesiołkowiec.

Zmrocznik gładysz oraz postojak wiesiołkowiec wykształciły niezwykłą strategię przetrwania, polegającą na przybieraniu maski węża. W momencie, gdy te stworzenia są w fazie gąsienic, ich ciała przybierają cechy charakterystyczne dla węży, co ma odstraszyć potencjalnych drapieżników. Ta wyjątkowa adaptacja pozwala im uniknąć niebezpieczeństwa i zwiększa ich szanse na przetrwanie w naturalnym środowisku.

Ośrodek Mysikrólik w Bielsku-Białej to miejsce, które codziennie poświęca się niesamowitej pracy polegającej na ratowaniu dzikich zwierząt. Przedstawione poniżej interwencje stanowią tylko część z wielu zaangażowanych przez ośrodek akcji.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry