Międzynarodowy Beskidzki Rajd Pojazdów Zabytkowych: Konkurs Elegancji w Bielsku-Białej

foto: FB Beskidzki Rajd Pojazdów Zabytkowych

W dniach 11-13 lipca odbędzie się 45. Międzynarodowy Beskidzki Rajd Pojazdów Zabytkowych. To prestiżowe wydarzenie motoryzacyjne przyciągnie entuzjastów klasycznych samochodów z wielu krajów Europy. Ważnym punktem programu będzie Konkurs Elegancji Zabytkowych Samochodów, który odbędzie się w Bielsku-Białej.

Rajd Pojazdów Zabytkowych na Podbeskidziu

11 lipca o godzinie 10:00 zawodnicy rozpoczną rajd sprzed hotelu Meta w Szczyrku. Trasa obejmuje przejazd przez miejscowości Kalna, Tresna, góra Żar, Rychwałd, Radziechowy, Wieprz i Lipowa, po czym załogi wrócą do Szczyrku. Drugiego dnia, 12 lipca, trasa rajdu poprowadzi uczestników pętlą beskidzką, gdzie będą realizowane próby sprawnościowe.

13 lipca na placu Wojska Polskiego w Bielsku-Białej odbędzie się Konkurs Elegancji Zabytkowych Samochodów. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 14:00, kiedy to załogi w strojach z epoki zaprezentują swoje pojazdy przed jury. O godzinie 16:15 planowany jest przejazd uczestników rajdu przez miasto, ulicami 11 Listopada, Norberta Barlickiego, Wzgórze, Rynek i Cieszyńską, w kierunku Szczyrku.

Wydarzenie organizowane przez Komisję Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Beskidzkiego zgromadzi ponad 60 załóg z Niemiec, Austrii, Czech, Słowacji oraz całej Polski. Patronat nad rajdem objął prezydent Bielska-Białej, Jarosław Klimaszewski.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt