Międzynarodowe Zimowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym w Bielsku-Białej

fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB

Między 9 a 10 stycznia Bielsko-Biała stanie się areną dla osiemnastych Międzynarodowych Zimowych Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym. To wyjątkowe wydarzenie przyciąga 37 załóg karetek z całej Polski, gotowych do rywalizacji i podniesienia poziomu swoich umiejętności.

Jaka zadania czekają przed zawodnikami?

Dyrektor Bielskiego Pogotowia Ratunkowego, Wojciech Waligóra, podkreśla, że celem zawodów jest maksymalne oddanie rzeczywistości, dlatego uczestnicy będą mieli do wykonania dziesięć różnorodnych zadań, w tym cztery nocne. 

Pierwszej nocy, w centrum Bielska-Białej, na placach Ratuszowym i Wojska Polskiego, odbędzie się zadanie o nazwie “Wśród nocnej ciszy.” Następne nocne akcje: “Skrzypi wóz,” “Oj, Maluśki, Maluśki,” oraz “Świeć gwiazdeczko, świeć” zaplanowane są zarówno w Bielsku-Białej, jak i w Szczyrku. Wszystkie akcje rozpoczną się o godzinie 20:00 i potrwają do 3:00. Ratownicy nie będą mieli zbyt wiele czasu na odpoczynek, gdyż już o godzinie 6:00 następnego dnia będą wzywani do symulowanych tragedii. Tylko jedno z dziesięciu zadań będzie teoretyczne, pozostałe to realistyczne sytuacje.

Integracja ratowników medycznych i znaczenie zawodów

Starosta bielski, Andrzej Płonka, podkreśla znaczenie tych zawodów nie tylko w kontekście doskonalenia umiejętności zawodowych, ale także jako okazję do integracji środowiska ratowników medycznych.

– Od lat organizujemy zawody ratowników medycznych i widzimy tego efekty. Oprócz aspektu najważniejszego – doskonalenia umiejętności zawodowych – mamy też aspekt nie do przecenienia, czyli integrację środowiska, z której wynikają same dobre rzeczy. Przykładem jest choćby współpraca ratowników z całego kraju, sięgająca także poza granice Polski, przy okazji pomocy dla pogotowia ratunkowego czy szpitali w walczącej Ukrainie – mówi starosta 

Najlepsze załogi ratowników medycznych poznamy 10 stycznia wieczorem.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt